Niko Kranjčar: "Zvižduci su bili očekivani"

Dario Dodić • subota, 26.03.2005.

Nakon uvjerljive pobjede nad Islandom naši su se reprezentativci složili kako smo došli do tri važna boda bitna za dobro raspoloženje uoči novih iskušenja. Niku Kranjčara nisu iznenadili ružni povici i zvižduci s tribina...

Tomislav Butina, reprezentativna "jedinica": "Prije svega moram reći da su to očekivana tri boda, kvaliteta je prevelika da bi u jednom trenutku to bilo upitno. Problem je bio samo zabit prvi gol i probit tu njihovu obranu. Čudi me da nemaju nikakvu ideju, da nemaju volju baš za napadom jer ponašali su se dosta neambiciozno, samo su čuvali svoj gol, a protiv ovakvih igrača kakve mi imamo dosta je teško to radit 90 minuta bez greške. Na kraju rezultat 4:0, dobar, očekivan, jedan podstrek za dalje. I drugi rezultat nam ide u korist tako da je sve OK. Protiv Malte će vjerojatno biti slična utakmica s tim da po onom što smo vidjeli s televizije mislim da će Malta pokazati malo više volje za igrom. Koliko će to njihova kvaliteta dozvolit vidjet ćemo, ali mislim da će bit malo teža utakmica nego danas."

Slika 1 od 2.

Darijo Srna:, dvostruki asistent na susretu: "Znali smo da će bit teška utakmica, mi smo od prve minute krenuli napraviti presing, ali nismo baš to napravili kako treba i čekali smo do 39. minute da zabijemo gol iz prekida. Mislim da smo danas pokazali da smo jaki u prekidima. Htio bih još jednom ponovit da stvarno nije bilo lako, nastao je jedan psihički pritisak nakon pola sata bez postignutog gola, pogotovo pred ovom sjajnom publikom koja je tražila i očekivala taj pogodak. Poslije prvog pogotka sve se otvorilo i pokazali smo da smo jaka momčad i naravno bilo je puno lakše igrat nakon prvog gola. Moj žuti karton je bio taktički napravljen tako da mogu preskočit Maltu."

Niko Kranjčar prokomentirao je susret i ružne povike s tribina: "Najbitnije je da smo izvukli tri boda, šteta što nismo ranije otvorili utakmicu s pogotkom, pa smo se mučili, ali sva sreća da smo danas izvrsno izvodili prekide, da je svaki naš prekid bio pola gola. Zasluženo smo pobijedili. Reakcija s tribina bila je očekivana. Svatko od nas je vjerovao da će biti ili zvižduka ili ružnih povika upućeno prema meni. Isto tako očekivao sam da će se netko suprotstavit, nemam tu šta više dodat. Bez obzira na rezultat iz Sofije mislim da mi moramo razmišljat o sebi i ići korak po korak. Ispred nas je Malta i dobimo li i tu utakmicu mislim da možemo uzdignute glave ići u Sofiju i napraviti što bolji rezultat."