NBA: Miami siguran protiv Wolvesa, Giriček solidan

Bojan Poturica • ponedjeljak, 02.01.2006.

Miami Heat je upisao 19. pobjedu u sezoni nakon što su lakoćom pobijedili Minnesota Timberwolvese. Gordan Giriček je bio solidan u pobjedi Jazzera u Los Angelesu protiv Lakersa koji su igrali bez Kobea Bryanta...

Miami Heat je upisao 19. pobjedu u sezoni te je sad na šest utakmica iznad 50% učinka (19-13). Heat je u drugom poluvremenu u potpunosti zaustavio sve napade Wolvesa te ih je limitirao na samo 26 koševa. Dwayne Wade (19 koševa, 9 asistencija, 6 skokova) i Alonzo Mourning (13 koševa, 10 skokova) su vodili Miami u napadu, dok je solidan bio i Shaquille O'Neal (16 koševa, 7 skokova). Wally Szczerbiak (19 koševa) je jedini dobio prolaznu ocjenu kod Wolvesa.

Kobe Bryant je suspendiran dvije utakmice zbog udaranja Mikea Millera u susretu protiv Memphisa. Utah Jazzeri to su znali iskoristiti te su pobijedili Lakerse u Los Angelesu 98:94. Andrej Kirilenko (23 koša, 5 skokova, 5 asistencija) i Mehmet Okur (16 koševa, 8 skokova) ponovno su vodili Jazzere. Gordan Giriček je za 31 minutu upisao 11 koševa, tri skoka i dvije asistencije. Lamar Odom (18 koševa, 12 skokova, 8 asistencija) je bio najzapaženiji kod Lakersa.