NBA: Peti uzastopni poraz Lakersa, slavlje Houstona

Bojan Poturica • srijeda, 04.01.2006.

Los Angeles Lakersi upisali su peti uzastopni poraz nakon što susreta protiv Utaha u Salt Lake Cityju. Jazzeri su slavili 90:80. Houstonov napad je proradio u pobjedi nad Wizardsima...

Igrajući drugu utakmicu bez suspendiranog Kobea Bryanta, LA Lakersi doživjeli su i drugi poraz od Utah Jazzera. Momčad Jerryja Sloana upisala 90:80 pobjedu te je stigla do omjera 16-16. Lakersima (15-16) je to bio peti uzastopni poraz. Mehmet Okur (20 koševa, 10 skokova) je odigrao fantastična, a Rus Andrej Kirilenko je bio doslovno senzacionalan. Zabio je koševa, a tome je dodao devet asistencija, osam skokova, sedam blokada i šest ukradenih lopti. "Velika je razlika kad Andrej igra. No ne možemo od njega očekivati da uvijek pokrije sve naše rupe. Danas su i drugi igrači odigrali dobro", rekao je Sloan. Gordan Giriček je postigao devet koševa uz jedan skok za 25 minuta. Lamar Odom (25 koševa, 8 skokova) je bio jedini dvoznamenkast kod Lakersa.

Detroit Pistonsi igraju odlično. Nakon poraza od Clevelanda, Pistonsi su stigli do 24. pobjede u sezoni protiv Orlando Magica. Chauncey Billups je postigao 37 koševa (rekord karijere) uz devet asistencija, a Richard Hamilton je dodao 25 koševa te su njih dvojica vodili Pistonse. Dwight Howard (22 koša, 14 skokova) je bio najzapaženiji kod Orlanda za kojeg je naš Mario Kasun odigrao četiri minute te uknjižio četiri koša, dva skoka i jednu blokadu.

Houston Rocketsi pobijedili su u Washingtonu domaće Wizardse 123:111. Čak su šestorica igrača Rocketsa upisala dvoznamenkasti učinak, najviše Tracy McGrady (38 koševa, 6 skokova, 5 asistencija, 3 blokade) i Juwan Howard (24 koša, 7 skokova). Rafer Alston (17 koševa, 10 asistencija) je odigrao utakmicu sezone. Gilbert Arenas (44 koša, 6 skokova, 5 asistencija) i Caron Butler (20 koševa, 6 skokova) su bili najbolji kod "čarobnjaka".