NBA: Hornetsi iznenadili Miami, Kasun odličan

Bojan Poturica • četvrtak, 05.01.2006.

New Orleans Hornetsi iznenađujuće su lako pobijediti Miami Heat koji je već na poluvremenu zaostajao 19 koševa. Mario Kasun je odlično iskoristio svoju minutažu u porazu Orlanda...

Iako je Dwayne Wade ubilježio triple-double učinak, Miami Heat nije imao nikakve šanse protiv New Orleans Hornetsa. Wade je završio na 19 koševa, deset skokova i deset asistencija, ali to Heatu nije bilo dovoljno pa su Hornetsi slavili 107:92. Desmond Mason (24 koša, 7 skokova), David West (20 koševa, 7 skokova) i Chris Paul (15 koševa, 9 asistencija, 6 skokova, 3 ukradene lopte) vodili su Hornetse, a veliku su pomoć imali u Speedyju Claxtonu (12 koševa, 8 asistencija, 6 skokova, 3 ukradene lopte). Hornetsima je to 14. pobjeda, dok je Miamiju to 14. poraz.

Mario Kasun je u porazu Orlanda od Toronta odigrao 16 minuta koje je iskoristio za deset koševa i četiri skoka. Igrao bi Mario i dulje da nije sakupio pet osobnih pogrešaka. Novak Charlie Villaneuva je vodio svoju momčad s 24 koša, dok je Mike James dodao 17 koševa i sedam asistencija. Jameer Nelson (31 koš, 6 asistencija) je bio prvo ime Orlanda.

Milwaukee Bucksi nisu mogli zaustaviti LeBrona Jamesa koji je ubilježio šesti triple-double u karijeri. James je zabio 32 koša, a tome je dodao 11 skokova, 11 asistencija i pet ukradenih lopti te je vodio Cleveland do 91:84 pobjede. Donyell Marshall (17 koševa, 9 skokova) i Drew Gooden (18 koševa, 8 skokova) su najviše pomogli LeBronu. Michael Redd (28 koševa), Andrew Bogut (14 koševa, 13 skokova) i Jamaal Magloire (13 koševa, 12 skokova) su odigrali najbolje kod Bucksa. Toni Kukoč je za 12 minuta upisao dva skoka.