Medveščak nastavlja s porazima

Ivor Krapac • nedjelja, 10.04.2005.

Medveščak Infosistem ubilježio je i sedmi poraz u nastavku prvenstva, u Ligi za prvaka. U 12. kolu izgubili su u Kutini, uz 27:24 (11:12) za Moslavinu. Perutnina Pipo IPC došla je do uvjerljivih 34:26 (16:10) protiv Osijek Elektromodula...

U Kutini su medvjedi popustili u drugom poluvremenu, nakon što su prvih 30 minuta završili s vodstvom od 12:11. Domaće su do pobjede vodili Banović i Jelenić, s osam, odnosno pet pogodaka, dok je vratar Davorin Adamović ubilježio 13 obrana. Pašalić je zabio sedam, a Ivanković šest golova za Medveščak. Matija Bilušić pridružio se s 10 obrana.

Perutnina Pipo IPC riješila je veći dio posla protiv Osječana već u prvom poluvremenu, uz vodstvo od 16:10. U drugom dijelu Čakovčani su bili još uvjerljiviji, odlaskom do maksimalnih 33:21 u 55. minuti, što su gosti do kraja uspjeli samo smanjiti. Maraković je zabio osam, Belko sedam, a Turk šest golova za momčad Irfana Smajlagića. Vratar Somić pridružio se s 13 obrana. Osijek EM-u nije pomoglo pet golova Privšeka, ni pogodak manje Kovačevića i Opančara.

Vezane vijesti

Susret Zagreba i Metkovića odgođen je za 12. travnja zbog uzvrata Zagrebaša u polufinalu Kupa kupova protiv Vardara.

Liga za prvaka, 12. kolo: Moslavina - Medveščak Infosistem 27:24, Perutnina Pipo IPC - Osijek Elektromodul 34:26.

Prvoplasirani Split je u oslabljenom sastavu, prorijeđenom ozljedama, doživio četvrti poraz u Ligi za ostanak, 36:28 (19:13) na gostovanju u Đakovu. Domaći su se s nova dva boda probili na drugo mjesto ljestvice, a vodili su ih Šunda (10 golova) i vratar Ljubas (14 obrana). Najefikasniji igrač Splićana bio je Babić (osam pogodaka).

Karlovac je s 27:23 (15:11) bio bolji od trećeplasirane Crikvenice, u susretu u kojem su držali kontrolu rezultata od početka do kraja. Višnjić je zabio osam, a Remeta pet golova za Karlovčane, dok gostima iz Crikvenice nije pomoglo šest pogodaka Zelića, ni gol manje Broza.

Zadar-Eva došla je do 28:27 (13:11) protiv četvrtoplasiranog Zameta, uz odluku bijegom do šest razlike (21:15) u 43. minuti. Do pobjede ih je vodio Ninčević (devet golova), dok je Nekić dodao sedam, a Humbolt šest golova. Riječanima nije bilo dovoljno 12 golova Janča, sedam iz sedmeraca.

Gorica je u izjednačenoj utakmici došla do 26:26 (15:13) u Dubravi. Domaći su završili prvo poluvrijeme s dva pogotka prednosti, da bi u nastavku ubrzo Gorica poravnala na 17:17, pa izdržala do kraja i boda u gostima. Obad je upisao sedam golova, a vratar Sladoljev čak 22 obrane za Dubravu. Goste su vodili Petrač (deset golova) i Mesarov (šest golova), dok se Ercegovac pridružio s 11 obrana.

Liga za ostanak, 10. kolo: Đakovo - Split 36:28, Karlovac - Crikvenica 27:23, Zadar-Eva - Zamet 28:27, Dubrava - Gorica 26:26.