Vodeni sportovi

Hrvatski rekord Sanje Jovanović

HINA • nedjelja, 11.12.2005.

Posljednjeg dana plivačkog Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima, koje se održava u Trstu, Sanja Jovanović osvojila je osmo mjesto u utrci na 200 metara leđno, isplivavši pritom novi hrvatski rekord - 2:09.77...

Sanja je u jutarnjim kvalifikacijama bila sedma s 2:09.89 minute, što je za 41 stotinku bolje od dosadašnjeg državnog rekorda, kojeg je postavila prošle godine. U finalu je bila još bolja. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je Ukrajinka Irina Amšenikova s 2:05.12.

Nažalost, Aleksej Puninski nije se uspio plasirati u finale utrke na 50 metara delfin. U polufinalu je zauzeo ukupno 13. mjesto s 23.83 sekunde. Zanimljivo, Puninski je isti rezultat isplivao i u kvalifikacijama. Puninski je u ovoj disciplini bio europski viceprvak 2003. u Dublinu i da je uspio ponoviti svoj i hrvatski rekord, koji iznosi 23.20, plasirao bi se u finale s trećim rezultatom.