NBA: Dallas pregazio Spurse, Pistonsi na 2-0

Bojan Poturica, Branimir Korać • srijeda, 10.05.2006.

Dallas Mavericksi pobijedili su u San Antoniju 113:91 u drugom susretu polufinala Zapadne konferencije. Mavericksi su slavili zahvaljujući odličnom potezu trenera Averyja Johnsona. Detroit Pistonsi ponovno nisu imali problema protiv Cleveland Cavaliersa...

San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 91:113 (1-1)
Avery Johnson se odlučio za malu promjenu u svojoj početnoj postavi i to je rezultatiralo fenomenalnom izvedbom njegove momčadi u drugom susretu polufinala Zapadne konferencije protiv San Antonio Spursa. Mavericksi su slavili 113:91, a Johnsonova taktička rošada bila je umetanje brzonogog playmakera Devina Harrisa u petorku i slanje Andriana Griffina na klupu.

Harris je odgovorio sa 20 koševa, a Mavsi su već na poluvremenu imali 21 koš prednosti. "Devin je zbilja puno ulazio u reket i napadao nas. Svaka čast Averyju na tom potezu", izjavio je Tim Duncan koji je vodio domaćina s 28 koševa, devet skokova i četiri blokade. Osim Harrisa odlično su odigrali Josh Howard (27 koševa, 9 skokova) i Dirk Nowitzki (21 koš, 9 skokova, 3 blokade). Jerry Stackhouse je dodao 19 koševa s klupe.

"Mi nismo momčad koja je 20 poena bolja od Spursa. Oni su još uvijek prvaci. Jedna pobjeda protivnika u polufinalu Zapadne konferencije ne znači da ste išta uzeli Spursima. Još je dug put pred nama", realan je bio Avery Johnson. Tony Parker (15 koševa) i Emanuel Ginobili (13 poena) bili su relativno tihi u ovom susretu. Kombinirano su šutirali 10-25 te su imali samo dvije asistencije (svaki po jednu).

Dallas je opalio čak 43 slobodna bacanja nasprama 37 Spursa što dovoljno govori o agresivnosti obje momčadi u ovom susretu. Treća utakmica na rasporedu je u četvrtak u Dallasu.

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 97:91 (2-0)

Sredinom prvog poluvremena sve je mirisalo na novu katastrofu Cavsa u Auburn Palaceu. Početak je neodoljivo podsjećao na prvu utakmicu i već se tada pisalo kako Cavsi nisu dorasli Pistonsima i kako će ovo biti lagan posao za glavnog kandidata za osvajanje naslova.

Već nakon 16 minuta igre Detroit je imao 37:18, ponovno uz vrlo visok postotak šuta od 70 posto. Za razliku od prve utakmice, nisu toliko ubacivali s trice, ali svejedno je Cleveland već tada bio na koljenima. Bez problema prednost je održavana do poluvremena, a niti sam start drugog dijela nije nudio promjenu. Pistonsi u 26. minuti imaju maksimalnih plus 22 (62:40) i tu vrlo visoku prednost održavaju do kraja treće četvrtine.

U posljednjih 12 minuta dolazi do opuštanja kod Detroita što Cleveland koristi i smanjuje zaostatak. Razigrao se James i na sedam minuta prije kraja nakon dugo vremena Cleveland je na ispod deset poena zaostatka (87:78). Više od pristojnog poraza ipak nisu uspjeli izboriti i sve što su uspjeli napraviti bilo je doći na najbližih minus pet (92:87) na minutu i 13 sekundi do kraja.

"Igrali smo tri četvrtine i onda stali. Jednostavno smo smanjili intenzitet obrane i LeBron nas je kaznio", komentirao je Chauncey Billups.

Kod Detroita najistaknutiji bili su Rasheed Wallace s 29 poena (10/17) i devet skokova, Tayshaun Prince s 20 poena (6/15) i Ben Wallace deset poena (4/7) i 15 skokova. Kod Cavsa LeBron James 30 poena (11/23), 14 skokova te sedam asistencija i Drew Gooden 17 poena (7/9) i osam skokova.