NBA: Nevjerojatni LeBron, Dallas poveo protiv Spursa

Bojan Poturica, Branimir Korać • nedjelja, 14.05.2006.

Cleveland Cavaliersi predvođeni fenomenalnim LeBronom Jamesom dobili su treću utakmicu protiv Detroit Pistonsa te su smanjili omjer na 1-2. Dallas Mavericksi su slavili protiv San Antonio Spursa te su poveli 2-1 u seriji....

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 104:103 (2-1)
Dallas Mavericksi su pobijedili San Antonio Spurse u trećem susretu odigranom u Dallasu te su poveli u polufinalu Zapadne konferencije sa 2-1. Četvrta utakmica na rasporedu je u ponedjeljak.

Dirk Nowitzki je postigao 27 koševa, od čega čak 21 s linije slobodnih bacanja, a tome je dodao velikih 15 skokova, no junak susreta ponovno je bio Devin Harris koji je postigao 24 koša. Jason Terry je dodao 19 poena, dok je Josh Howard završio na 12 koševa i sedam skokova. Mavericksi su šutirali čak 50 slobodnih bacanja, a utakmicu su odlučili koševi Dirka Nowitzkog koji je postigao dva slobodnjaka osam sekundi prije kraja susreta. Nijemac je nekoliko trenutaka prije iskrenuo gležanj, ali se na vratio u susret.

Tim Duncan (35 koševa, 12 skokova) je još jednom bio fenomenalan dok je Emanuel Ginobili postigao 24 koša, ali je izgubio ključnu loptu. Tony Parker je dodao 15 poena.

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 86:77 (1-2)

Tri četvrtine Cleveland je čekao LeBrona Jamesa i njegovu eksploziju i došla je u najbolje vrijeme. Srećom po njih Pistonsi nisu uspjeli pobjeći i James je odveo Cavse do pobjede i smanjenja na 2-1 u seriji. U posljednjih 12 minuta ubacio je 15 poena i potvrdio novi triple-double.

"Znali smo da ne smijemo izgubiti treću utakmicu jer bi nas dovela u situaciju da se ne možemo izvući. Pobjeda je bila imperativ i uzeli smo ju. Morali smo 'zaštiti' domaći teren", rekao je James koji je utakmicu završio s 21 poenom (9/18) te po deset skokova i asistencija. Uz njega kod Casvsa Anderson Varejao ubacio je 16 poena (6/7). Kod Pistonsa Rip Hamilton dodao je 22 poena (9/18) i pet asistencija, a Chauncey Billups 20 poena (6/15) i pet dodavanja.

Sredinom treće četvrtine Pistonsi su bili na deset poena prednosti i činilo se kako će do nove pobjede. No Cavsi se uspijevaju vratiti i povesti 66:64 u posljednjih 12 minuta. Najveću prednost Cleveland je ostvario 40 sekundi prije kraja kada je Jamesovom tricom poveo 84:74. U sastavu nisu imali Larryja Hughesa kojem je nenadano 20-ogodišnji brat.

Četvrta utakmica na rasporedu je u ponedjeljak.