NBA: Miami korak do, Clippersi izjednačili

Bojan Poturica, Bruno Blumenschein • ponedjeljak, 15.05.2006.

U večerašnjim utakmicama NBA doigravanja Miami je uspio doći do velike prednosti od 3-1 nakon treće uzastopne pobjede nad New Jerseyjem, dok su Clippersi uspjeli izjednačiti na 2-2 protiv Phoenix Sunsa...

New Jersey Nets - Miami Heat 92:102 (1-3)

Tko je mislio nakon potopa u prvoj utakmici da će se Miami vratiti u svoju dvoranu s tri pobjede na kontu? Očito Dwayne Wade i Shaquille O'Neal. Wade je ponovno odigrao odličnu utakmicu, ubacio 31 poen, dodao osam asistencija i sedam skokova. Dodajte po 20 poena Walkera i Haslema, 16 O'Neala i znate zašto su Mrežice na rubu ispadanja.

Nije pomogla niti prava utakmica Jasona Kidda i triple-double (17 koševa, 13 skokova i 12 asistencija). Tijekom cijelog susreta gosti su imali prevagu. U prvom dijelu je to bio Wade sa šutem 6/7, a u drugom dijelu Walker koji je ubacio tri trice za odvajanje na osjetniju razliku. "Pogodili su šuteve, jako puno šuteva.", rekao je Richard Jefferson (17 poena).

New Jersey je uz Kidda imao tek Vincea Cartera sa 26 poena, ali i 12/26 šutem te vrlo dobrog Nenada Krstića sa 20 ubačaja i velikih 14 skokova. New Jesey se sigurno neće predati, ali kada Miami igra svoju košarku uz određenu dozu obrane onda su vrhunska momčad. Vidjet ćemo što će donijeti peta utakmica, koja se igra u utorak u Miamiju.

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 114:107 (2-2)
Los Angeles Clippersi upisali su pobjedu u četvrtom susretu odigranom u Staples Centeru te su izjednačili polufinale Zapadne konferencije protiv Phoenix Sunsa na 2-2. Clippersi su slavili 114:107, a najveće zasluge pripadaju Samu Cassellu koji je odigrao još jednu veličanstvenu utakmicu.

Nakon što je odigrao samo 35 sekundi posljednje četvrtine u trećoj utakmici, Cassell je sinoć protiv Sunsa briljirao u posljednjem periodu utakmice. Cassell je postigao 28 koševa, a tome je dodao 11 skokova i devet asistencija. 36-godišnji playmaker je zabio 18 koševa u drugom poluvremenu, uključujući tricu krajem susreta koja je odlučila utakmicu. Clippersi su imali vodstvo 106:93 više od pet minuta prije kraja, a onda je Phoenix postigao 12 uzastopnih koševa te je smanjio deficit na samo jedan koš. Tada je Elton Brand zabio koš, a Tim Thomas promašio na drugoj strani te je Cassell postigao tricu za 111:105 kojom je odlučio pobjedinka.

Brand je bio odličan s 30 koševa, devet skokova i osam asistencija. Veliku rolu odigrao je Corey Maggette (18 koševa, 15 skokova) koji je startao u petorci umjesto Quintona Rossa kako bi Clippersi bili opasniji u napadu. Vladimir Radmanović (13 koševa) je pak startao umjesto ozlijeđenog Chrisa Kamana koji ima problema s ramenom. Clippersi su usprkos tome nadskakali Sunse 55:37.

Raja Bell (33 koša, 7 skokova) je predvodio Sunse, odličan je bio i Boris Diaw (21 koš, 7 skokova, 8 asistencija), dok je Shawn Marion postigao 14 koševa uz deset skokova. Steve Nash je upisao 11 asistencija, ali je ponovno imao dosta problema u napadu te je postigao osam koševa uz šut 3-11 iz igre što je produkt učestalih udvajanja Sunsa.

Peta utakmica igra se u utoraku Phoenixu.