Senegal zaustavio pohod Gvineje

Petar Plevnik • petak, 03.02.2006.

Nakon sjajnih igara Gvineje i sve tri pobjede u prvom dijelu natjecanja, Senegal se u današnjem četvrtfinalu ipak pokazao kao prevelika prepreka na putu u polufinale...

Slika 1 od 2.

A sve do 60. minute činilo se kako će Gvineja, nakon Južne Afrike, Zambije i Tunisa, skiniti još jedno veliko afričko ime. Gvineja je u vodstvo došla u 24. minuti, kada je Kaba Diawara, iskoristivši katastrofalnu rekaciju senegalskog vratara Sylve, gurnuo loptu u praznu mrežu. Do kraja prvog dijela nije bilo većih prigoda tako da se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom Gvineje.

I u drugom dijelu igralo se bez većih prilika sve do 61. minute, kada je

Papa Bouba Diop iskoristio dobro ubacivanje Diomansya Kamare i glavom zabio za izjednačenje. Nakon izjednačenje Senegalaca, ionako ne baš živa utakmica dodatno se razvodnila.

Slika 2 od 3.

Ipak, Senegalci su do ključnog pogotka došli u 82. minuti. Pogodak je djelo Nianga, koji je u igru ušao u 59. minuti umjesto Soulimanea Camare. Niang je s ruba šesnaesterca, na dodovanje Henrija Camare, loptu neobranjivo od grede poslao u gol, za vodstvo Senegalaca od 2:1.

Sve dvojbe oko prvog polufinalista razriješio je Henri Camara u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada se nakon odbijenog udarca Nianga, ušetao s loptom u mrežu za 3:1.
Ipak, Gvineja uspjela na isteku četvrte minute sudačke nadoknade, preko Feinduona, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca smanjiti na konačnih 3:2.

Senegal će u polufinalu igrati sa pobjednikom susreta Egipat - DR Kongo.