Tau, CSKA i Real pomažu Ciboni

Branimir Korać • srijeda, 18.01.2006.

Prvi susreti 11. kola Eurolige donijeli su očekivane rezultate. Gostujuće pobjede Tau Ceramice i Reala te domaća moskovskog CSKA idu na ruku Ciboni koja je u utrci za drugim krugom i obzirom na težak raspored razmišlja i o najboljem šestom mjestu...

Slika 1 od 1.

Repešin Climamio počeo je dosta uspavano na gostovanju kod Bamberga. Nijemci su u početku odličnom obranom zaustavili bolonjske napadače dok je s druge strane prava opasnost bio neugodni Demond Mallet. Potkraj prvog poluvremena domaćin odlazi na sedam razlike, a na odmor se odlazi s 36:31 prednosti Bamberga.

U drugom dijelu Climamio nastavlja blijedo. Šest minuta ostaju bez poena i Bamberg u 26. minuti ima velikih 44:31. Tada Garris sa šest uzastopnih poena vraća Climamio. Malo po malo Climamio se približuje i u 31. minuti polaganjem Bagarića poravnava na 49:49. Rješenje susreta dolazi sredinom posljednje četvrtine kada gosti tricama Belinellija i Garrisa te polaganjem Mancinellija odlaze na 60:53. Do kraja susreta Bamberg više nije zaprijetio.

Najbolji kod Climamija bili su Garris s 20 poena (6/9) i Bečirović sa 16 poena (4/7). Dalibor Bagarić za 20 minuta ubacio je deset poena (2/4) uz tri skoka i tri blokade. Kod Bamberga Mallet 20 poena (5/14) i Garrett deset poena (3/8).

Slika 3 od 3.

Tau Ceramica lako je svladala u Ateni slabi AEK s 87:60. Susret je riješen već na samom početku kada Tau radi seriju 20:3 i odlazi na 25:13. Do kraja susreta indisponiran domaćin nije bio opasan po goste.

Perasovićevu momčad predvodili su Jacobsen s 20 poena (6/10) i Luis Scola sa 14 poena (5/10), 11 skokova i pet asistencija. Roko Ukić za 17 minuta ubacio je pet poena (2/9) uz dvije asistencije. Kod AEK-a Travis Coppenrath 20 poena (8/11) i Ioannis Bouroussis 11 poena (4/9) i šest skokova. Slaven Rimac u 17 minuta ostao je bez poena uz šut 0/4.

Vrlo neizvjesno bilo je u Ateni gdje je Olympiakos uspio svladati Spahijin Lietuvos Rytas 65:63. Cijelim tijekom susreta vodila se izjednačena borba, a na kraju su više sreće imali domaćini iako su priliku za pobjedu imali i gosti. Na ulasku u posljednju minutu imali su tri poena zaostatka i nakon toga prokockali tri napada. Olympiacos je s linije slobodnih bacanja i polaganjem mladog Seibutisa priveo susret kraju.

Kod Grka najbolji su bili Barlos sa 14 poena (4/9) i 11 skokova i Papamakarios s 13 poena (5/11). Andrija Žižić za 30 minuta ubacio je četiri poena (2/4) uz četiri skoka. Kod Lietuvosa Matt Nielsen 16 poena (4/9) i 12 skokova i Roberts Stelmahers 14 poena (5/13) i šest skokova.

Slika 2 od 2.

CSKA je rutinski odradio posao u Moskvi protiv Pau Ortheza i lako slavio 97:74. Već do poluvremena Rusi su došli do 20 poena prednosti i to su lako održavali do kraja susreta.

Najbolji kod CSKA bili su Trajan Langdon sa 16 poena (5/6) i David Andersen sa 16 poena (7/13) i osam skokova. Kod gostiju Artur Drozdov 16 poena (7/12) i sedam skokova i Loonie Cooper s deset poena (5/8).

Louis Bullock odveo je Real do pobjede koja mu i teoretski donosi drugi krug. Madrižani su slavili u gostima kod Ulkera 79:75, a Bullock je ubacio posljednjih šest slobodnih bacanja za pobjedu.

Susret je završio s 27 poena (7/13) i pet asistencija dok je Mickael Gelabale dodao 14 poena (6/10), a Felipe Reyes 14 skokova. Marko Tomas nije igrao. Kod domaćina Mađar Gulyas ubacio je 24 poena (11/18) uz osam skokova, a Marcus Haislip dodao je 20 poena (8/17) i deset skokova. Drago Pašalić u osam minuta ubacio je tri poena (1/1).