Vujčiću hrvatski obračun, hvala Unicaji

Branimir Korać • petak, 20.01.2006.

Najzanimljiviji susret 11. kola Eurolige igran je u Tel Avivu gdje je Maccabi ugostio Efes Pilsen. Ugostio i u nekoliko minute drugog poluvremena održao mu košarkašku lekciju. Nama zanimljiv meč igran je u Sieni gdje je Unicaja svladala Montepaschi i ostavila Ciboni veliku prednost u borbi za Top 16...

Union Olimpija puno lakše no što se očekivalo upisala je pobjedu protiv Strasbourga. Zmajčeki su odigrali odličnu utakmicu i upisali zasluženu pobjedu. Susret je odlučilo odlično razdoblje igre Olimpije krajem prve i u drugoj četvrtini kada su pobjegli Strasbourgu na nedostižnih 51:27. Do kraja susreta Francuzi tek smanjuju zaostatak.

Slika 1 od 1.

Najbolji kod Olimpije bili su Teemuu Rannikko sa 16 poena (5/10) i Dragiša Drobnjak s 15 (5/7). Vedran Morović u 12 minuta ubacio je devet poena (4/6) uz dva skoka i dvije ukradene lopte. Toni Dijan nije ulazio u igru. Kod Strasbourga Ricardo Greer 18 poena (8/15) i šest skokova i K'Zell Wesson 11 poena (5/10) i šest skokova.

Vezane vijesti

Benetton je i teoretski osigurao drugi krug pobjedom nad Žalgirisom 82:76. Dvije minute do kraja susreta Litavci su zaostajali svega dva poena, 74:76, ali tada Abdrea Bargnani s dvije trice rješava pitanje pobjednika odvevši Benetton na 80:72.

Kod Talijana istakli su se Ramunas Šiškauskas s 21 poenom (9/13) i Andrea Bargnani sa 17 poena (6/10). Kod Žalgirisa valja istaknuti Reggieja Freemana koji je ubacio 24 poena (7/12), Tanoku Bearda s 12 poena (3/10) i deset skokova te Darjuša Lavrinoviča s 13 skokova.

Maccabi je čini se osigurao prvu poziciju u skupini B Eurolige i to pobjedom nad izravnim konkurentom Efes Pilsenom 88:81. Aktualni europski prvaci još jednom su pokazali kako su s najbolji sastav Europe. Petorka Solomon, Burstein, Parker, Vujčić, Baston je nezaustavljiva. Maccabi gubi tek onda kada ova petorica ne igraju na uobičajenoj razini, a uobičajena razina im je daleko iznad ostatka društva.

Slika 2 od 2.

To je u ovom kolu osjetio Efes Pilsen. Dok se Maccabi u prvom poluvremenu još mučio i tražio, Efes je bio taj koji je kontrolirao rezultat. No, kada je izraelski stroj krenuo u nastavku, turske nade su pale u vodu. Bijeg na 82:63 i susret je riješen.

Kod pobjednika istakli su se Maceo Baston s 25 poena (12/16), Willie Solomon s 22 poena (8/13) i Nikola Vujčić sa 16 poena (5/11), devet skokova i pet asistencija. U gostujućem sastavu bolje od ostalih odigrali su Henry Domercant sa 16 poena (7/16), Nikša Prkačin sa 14 poena (6/11), šest skokova i četiri dodavanja te Marko Popović sa 14 poena (5/12) i pet asistencija.

U drugom susretu skupine B Barcelona je rutinski odradila posao protiv Prokoma i slavila 99:80. Već do poluvremena Barcelona je došla do 16 poena prednosti i to do kraja i povećala.

Slika 3 od 3.

Briljirao je Juan Carlos Navarro s 26 poena (7/14) i sedam asistencija, a odličan je bio i Michalis Kakiouzis s 15 poena (7/13) i 12 skokova. Kod Poljaka Adam Wojcik 20 poena (7/14) i devet skokova i Jeff Nordgaard 18 poena (7/11).

Panathinaikos je imao pravi hod po trnju u Beogradu. Iako se očekivala lagana pobjeda Atenjana, umalo su upisali poraz. No, na kraju ih je sreća jako pomazila. Kod 94:92 za goste Stefanović je imao dva slobodna bacanja no pogodio je samo jedno. Loptu ipak hvataju Partizanovi igrači, ali Perović i Šuput ne pogađaju za pobjedu, ostaje 94:93 za Panathinaikos.

Kod Panathinaikosa najistaknutiji su bili Jaka Lakovič s 23 poena (3/12 iz igre, 16/19 s linije slobodnih bacanja) i Mike Batiste s 20 poena (8/10) i pet skokova. Kod domaćina kao i dosad Dejan Milojević 23 poena (6/8) i šest skokova te Uroš Tripković 24 poena (9/18) i pet ukradenih lopti.

Unicaja je izravno pomogla Ciboni pobjedom u Sieni kod Montepaschija 82:70. Montepaschi je tako ostao na tri pobjede dok Cibona uoči posljednja tri kola ima dvije pobjede više.

Daniel Santiago s 20 poena (7/14) i sedam skokova te Jose Garbajosa s 13 poena (3/8) i osam skokova bili su najbolji kod Unicaje, a kod Montepaschija istakli su se Andrea Pecile s 24 poena (9/15) i Mindaugas Žukauskas s 11 poena (4/4).