Mourinhu kriv sudac i 'glumac' Messi

Tomislav Pacak • četvrtak, 23.02.2006.

Već je poznata činjenica kako Jose Mourinho teško podnosi rijetke poraze koje doživi njegov Chelsea, pa su mu krivi svi drugi, od sudaca do protivničkih igrača. Nije različito bilo niti nakon sudara s Barcelonom, za poraz od 2:1 krivi su sudac Hauge i 'glumac' Lionel Messi...

Slika 1 od 1.

Chelsea je nadigran i poražen s 2:1 od Barcelone, u dugo očekivanom ponovnom dvoboju dvije najmoćnije europske momčadi. Nakon što je Chelsea lani s ukupnih 5:4 izbacio Barcelonu poslije dvije spektakularne utakmice, Barca je žarko željela osvetu, i, ako je suditi prema prvom susretu, želja će se Kataloncima ispuniti.

Španjolci su zasluženo pobijedili, no kao što je bilo i lani, i iza ove utakmice ostat će 'repovi'. Naime, sudac Hauge isključio je u 36. minuti Del Horna zbog starta na Messiju, mnogi će reći prestrogo, no stručnjaci poput Gorana Marića reći će kako je crveni karton bio apsolutno opravdan.

Mourinho se, dakako, ne slaže, krivi suca za cijeli rasplet: "Činjenica da smo morali igrati s desetoricom protiv jedanaesterice umjesto 11 protiv 11, mijenja sve. Možete imati energije za 10 do 15 minuta, ali igrati 50 minuta s igračem manje, teško je zatvoriti vrata cijelo vrijeme. Ponekad se vrata otvore, to je realnost.

Mourinhu ne znači puno činjenica da je 11 Katalonaca dominiralo i protiv 11 igrača Chelseaja (u trenutku isključenja, Barca je imala posjed lopte 68 posto):"Kod 11 na 11 lani smo ih pobijedili. Kod 11 na 11, vodili smo u Barceloni. Kod 11 na 11, ova utakmica bila je otvorena. Kod 10 protiv 11, uvijek je teško. To znači da ne možete igrati presing, da se ne možete duboko braniti, ne može duplirati krilo u obrani.

Mourinho je uvjeren kako je Messi glumio kod starta Del Horna: "Može li Messi biti suspendiran za glumu? Barcelona je kulturan grad. Znate sve o kazalištima, imaju vrhunska kazališta. I Messi je ponešto naučio.

Frank Rijkaard s druge strane ne misli kako je Messi odglumio: "Vidim stalno prekršaje na Messiju i on nije igrač koji pretjerano reagira. Ovo je za nas važan rezultat u posebnoj utakmici. Pokazali smo dosta zrelosti. Nije bila naša najbolja partija, ali bili smo dobro koncentrirani protiv teškog protivnika. Želimo dovršiti posao na Nou Campu, ali znamo da će bit teško.