Bayern za pet, Klasniću odgovaraju Borussije

Petar Plevnik • subota, 25.02.2006.

Nakon što je u prošlom kolu svojim pogotkom slomio otpor Borussije iz Dortmunda, Ivan Klasnić zabio je i drugoj Borussiji, onoj iz Monchengladbacha, a Werder je slavio s 2:0. Bayern je uvalio pet komada Eintrachtu, a s 2:0 slavio je i Schalke..

Ni teška utakmica protiv Milana u utorak, nije spriječila vodeći Bayern da i dalje suvereno gazi Bundesligom. Ovoga puta "žrtva" je bio Eintracht. Bavarce je u vodstvo doveo Guerrero u 21. minuti, da bi se gosti iz Frankfurta "drznuli" izjednačiti u 32. preko Preußa. Gosti još nisu ni proslavili gol, a Ballack se, već nakon 20-ak sekundi, pobrinuo za novo vodstvo Bayerna. Do odmora Guerrero je još jednim pogotkom osigurao 3:1.

U drugom dijelu ponovno Ballack u 62. minuti povisuje na 4:1, da bi Maier u 84. minuti smanjio na 4:2. Baš kao i u prvom dijelu, tek što se krenulo s centra, Pizarro se pobrinuo da Bayern ima zadnju riječ, zabivši za konačnih 5:2 i 11. pobjedu Bayerna u isto toliko domaćih utakmica.

Vezane vijesti

Nakon sjajne predstave protiv Juventusa u Ligi prvaka, Werder je novi domaći uspjeh zabilježio protiv Borussie iz M'gladbacha. Za nova tri boda, protiv pobrinuo se udarni napadački dvojac, Ivan Klasnić - Miroslav Klose. Najprije je Klose u 16. minuti doveo Werder u vodstvo, da bi se Klasnić u 27. minuti, svojim 11. pogotkom sezone, pobrinuo da pitanje pobjednika bude riješeno već u prvom dijelu. U drugom dijelu rezultat se nije mijenjao, a u 88. minuti, kao zamjena za Borowskog, ušao je Jurica Vranješ.

Schalke je također zaokružio uspješan tjedan. Nakon eliminacije Espanyola u Kupu Uefe, danas su stradali gosti iz Nürnberga. A što je tome tako, Schalke uvelike može zahvaliti Ivici Banoviću, koji je zaradio drugi žuti karton u 36. minuti, ostavši svoju momčad na cjedilu. Schalke je brojčanu prednost iskoristio u drugom dijelu, te pogocima Kuranyia i Lincolna, u 58. i 65. minuti, došao do pobjede koja ga ostavlja u utrci za Ligu prvaka.

Hannover je na gostovanju kod Wolfsburga, po prvi puta od kada je na klupi Hannovera Peter Neururer, doživio poraz. Domaće je u vodstvo već u devetoj minuti doveo Hanke, da bi gosti samo osam minuta kasnije, izjednačili preko Brdarića. Ipak da Hannover, nakon 11. utakmica bez poraza, ostane bez ijednog boda, pobrinuo se Menseguez pogotkom u 85. minuti, za konačnih 2:1.

Iako je do kraja prvenstva ostalo još 11 kola, a zaostatak Kölna, za "lukom spasa" iznosi dostižnih šest bodova, čini se kako će momčad Hans Petera Latoura teško izboriti opstanak. Još jedan veliki udarac zadali su im danas gosti iz Leverkusena. Agonija za domaće počela je u 67. minuti kada je Berbatov doveo apotekare u vodstvo, da bi Voronin, samo tri minute kasnije povisio na 0:2. Dodatnu "uslugu" gostima učinio je branič domaćih Alpay, "pocrvenivši" u 77. minuti, što gosti koriste, te preko Krzynoweka dolaze i do trećeg pogotka. Za Köln je svih 90. minuta odradio Boris Živković, dok u redovima gostiju nije bilo Marka Babića.

Za razliku od Kölna, Kaiserslautern je definitivno odlučio ostati u Bundesligi. Bodovi s gostovanja uvijek imaju posebnu težinu, a još kad ih osvojite kod izravnog konkurenta u borbi za opstanak, Mainza, dodatno dobivaju na vrijednosti. Ukoliko Kaiserslautern ostane u Bundesligi, to će prije svega morati zahvaliti napadaču iz Obale Bjelokosti, Boubacaru Sanogou, koji je pogocima u 24. i 26. minuti osigurao da tri boda odu u Kaiserslautern. S današnja dva pogotka, Sanogo je već došao do brojke 11 na svom kontu, od čega je šest pogodaka postigao u nastavku prvenstva. Mihael Mikić je na terenu proveo posljednjih 10-ak minuta, zamjenivši Halila Altintopa u 82. minuti.

U dvoboju Westfalena, susretu između domaće Arminie Bielefeld i dortmundske Borussie, uspješniji su bili domaćini, slavivši s minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Kauf, u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Bundesliga, 23. kolo: Wolfsburg - Hannover 96 2:1, Werder - Borussia (M) 2:0, Schalke - Nürnberg 2:0, Mainz - Kaiserslautern 0:2, Bayern - Eintracht 5:2, Arminia - Borussia (D) 1:0, Köln - Bayer 0:3.