Iznenađenja Stuttgarta i Duisburga

Petar Plevnik • nedjelja, 26.02.2006.

U dvije posljednje utakmice 23. kola njemačke Bundeslige, dva iznenađenja. Stuttgart je u Hamburgu sa 2:0 svladao HSV, dok je Duisburg kao domaćin, sa 2:1 slavio protiv Herthe...

Da smjena Giovannija Trapattonija i postavljanje Armina Veha na klupu Stuttgarta ipak daju ploda, nagovijestila je već pobjeda u četvrtak, u uzvratnom susretu Kupa Uefe protiv Middlesbrougha. Na današnjem gostovanju kod još jednog njemačkog predstavnika u Kupu Uefe, HSV-a, Stuttgart je došao do sva tri boda.

Slika 1 od 2.

Za njih su se pobrinuli Meißner u 43. minuti te Gomez, pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade. Prethodno je u 89. minuti drugi žuti karton zaradio Van Buyten, junak HSV-ove pobjede protiv Thuna u četvrtak.

Stuttgart, za koji je svih 90 minuta odradio kapetan Zvonimir Soldo, ovom je pobjedom došao do petog mjesta, koje vodi u Kup Uefe, dok će HSV do kraja sezone voditi tešku bitku za jedno od mjesta u Ligi prvaka.

I dok Stuttgart polako hvata pravu formu, problemima Herthe, čini se, nikad kraja. Nakon što su u četvrtak ispali od bukureštanskog Rapida u Kupu Uefe, Berlinčani su novi udarac doživjeli na gostovanju u Duisburgu. Stvari su za Herthu loše krenule već u 19. minuti, kada je Madlung, zbog prekršaja na Lavriču, zaradio isključenje, skrivivši pritom 11-erac. Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Tararache.

Još jednu dobru igru u drugom je dijelu okrunio slovenski reprezentativac Klemen Lavrič, povisivši u 50. minuti, svojim petim ovosezonskim pogotkom, na 2:0. Do kraja susreta Hertha je tek uspjela, preko Bastürka u 68. minuti, smanjiti rezultat. U redovima Herthe zbog ozljede nije bilo Šimunića, dok je Niko Kovač susret propustio zbog žutih kartona.

Bila je ovo osma bundesligaška utakmica u kojoj je Hertha ostala bez pobjede, i čini se kako bi se lako moglo dogoditi da je današnje gostovanje u Duisburgu bila posljednja utakmica Falka Götza na klupi Herthe.

Bundesliga, 23. kolo, 26.02.2006.: HSV - Stuttgart 0:2, Duisburg - Hertha 2:1.