Varteks pregazio Hajduka, prvijenac Bobiča

Bernard Jurišić, Tomislav Pacak • nedjelja, 02.04.2006.

Varteks je pobijedio Hajduka u Varaždinu puno uvjerljivije nego što to konačnih 2:0 govori i tako "zacementirao" treće mjesto na ljestvici. Rijeka je bila uvjerljiva u lijepoj predstavi na Kantridi protiv Kamen Ingrada, a prvijenac je u HNL-u postigao njemački internacionalac Fredi Bobič...

Liga za prvaka:

Varteks je uvjerljivo nadigrao i pobijedio Splićane, koji su čuvali neke igrače za uzvrat polufinala Kupa u Rijeci. No, većina "najboljih" ipak je istrčala i loše se provela protiv mladih i poletnih Varaždinaca. Utakmicu karijere odigrao je stoper Kristian Ipša, koji je pogocima u 12. i 22. minuti osigurao pobjedu domaćinu. Varaždinci su se u nastavku susreta pošteno ispromašivali, pogađali vratnice i propustili prigodu za rezultatski potope neugodnog gosta.

S druge strane, Rijeka se puno bolje pripremala za uzvrat u Kupu i ako je suditi prema današnjim predstavama, bit će izraziti favorit protiv Hajduka u srijedu. S uvjerljivih 3:0 Riječani su pobijedili Kamen Ingrad, pogocima Bobiča (17.), te Novakovića u 30. i 77. minuti.

Varteks - Hajduk 2:0 (Ipša 12., 21.)
Rijeka - Kamen Ingrad 3:0 (Bobič 17., Novaković 30., 77.)
Osijek - Dinamo (ned 20.15)

Liga za ostanak:

Liga za ostanak danas nije ponudila puno odgovora - Slaven Belupo i Inter odigrali su bez pobjednika, kao i Cibalia i Pula SČ, a Međimurje je stiglo u još težu sitaciju nakon poraza u Kranjčevićevoj.

Zagreb - Međimurje 1:0 (Bartolović 75.)
Cibalia - Pula Staro češko 0:0
Slaven Belupo - Inter 1:1 (Mumlek 82.-11m - Gondžić 67.)