Rijeka - Kamen: Novakovićeva igra zasjenila Bobičev prvijenac

Hrvoje Rafaelić • subota, 01.04.2006.

Dvije momčadi čije su misli daleko od prvoligaškog nogometa. Dvije momčadi koje su na teren poslale svoje prve rezerve koje su ih dobrom igrom i dostojno zamjenile. Rijeka je zaigrala bez Davora Vugrinca, Danijela Šarića, Maria Prišća, Ahmeda Sharbinija, Eddy Bosnara dok su kod Kamena nedostajali Edin Mujčin, Srđan Lakić, Mate Brajković i Jasmin Mujdža...

»Bijeli» su utakmicu otvorili prilikom već u petoj minuti. Na rubu kaznenog prostora Siniša Linić izvodi slobodni udarac, lopta preljeće Kamenovu obranu i dolazi do Fredi Bobiča koji glavom sa pet metara pogađa vratnicu. Bobič već tada najvaljuje da bi u ovoj utakmici mogao postići i svoj HNL prvijenac.

To se upravo i desilo u 16. minuti. Ta minuta mogla je biti i kobna za Riječane jer je Drago Papa u 16-ercu Rijeke pronašao Tomislava Božića koji pogađa vratnicu ali nakon toga uslijedila je kontra u kojoj Dragan Tadić pronalazi Linića, a ovaj iskosa sa lijeve strane šalje prizemnu loptu na koju uklizava Bobič i postiže svoj prvijenac na zadovoljstvo oko 4000 gledatelja.

Očito grogirani gosti ne shvaćaju ozbiljnost situacije te dopuštaju ponovno šetnju u svom 16-ercu te tako ponovno puštaju Linića koji ovaj put u 26. minuti puca pored vratiju. Riječani uzimaju stvar u svoje ruke i u 28. minuti povisuju na 2:0. Goran Rubil ulazi iskosa sa desne strane, puca, Ivica Matas brani, ali lopta dolazi do Igora Novakovića koji iskosa sa deset metara vanjskom stranom kopačke gađa donji suprotni kut i tako postiže lijep pogodak. Do kraja poluvremena Rijeka je zaprijetila još dva puta, a gosti su svoju jedunu priliku osim stative imali u 43. minuti nakon udarca Mateja Bogdanovića

Drugo poluvrijeme počelo je odličnom akcijom Novakovića koji prolazi svog čuvara te pronalazi Bobića koji atraktivno petom šalje loptu pored lijeve vratnice. Do 66. minute igra je stala te su treneri odmorili bitne igrače radeći zamjene. U 67. minuti do tada odlični Krunoslav Rendulić prolazi po svoojoj lijevoj strani, dodaje Sharbiniju koji je zamjenio Bobića, on prosljeđuje do Novakovića koji sa 18 metara gađa gredu Kamenovog gola.

Nezanimljivo drugo poluvrijeme osvježava treći gol Rijeke, a drugi Igora Novakovića. U akciji koja je predhodila zgoditku prvo je Sharbini tražio prekršaj na 20 metara, lopta se odbija do Dušana Kerkeza koji prekrasnim udarcem gađa spoj vratnice i grede. Lopta se odbija do već spomenutog Novakovića koji ju šalje u suprotni kut i povisuje na 3:0.

Do kraja utakmice Rijeka je čuvala, kako loptu, tako i rezultat. Momci sa Kantride obavili su svoj dio posla i sutra čekaju eventualni kiks Dinama u Osijeku koji bi vratio kakvu takvu neizvjesnost u prvenstvo. Dragan Skočić može biti prezadovoljan igrom svoje momčadi a posebno Igorom Novakovićem koji je ponovno podsjetio na svoja jesenska izdanja. Treba spomenuti i da sudac ove utakmice Danijel Trampus nije niti jednoj momčadi dodjelio niti jedan karton jer igrači Rijeke i Kamena su igrali sportski i bez ikakvih grubih prekršaja pa razloga nije niti bilo.