Zadar - Bosna: Korak bliže završnici

Ivor Krapac • subota, 18.03.2006.

Zadar nastavlja borbu za plasman na Final Eight Goodyear lige u Sarajevu. Momčad Vlade Vanjka došla je do važne pobjede protiv sarajevske Bosne i time ostao u krugu onih koji će nastupiti na završnici regionalnog natjecanja...

Nakon dosta teške prve četvrtine, u kojoj su rezultatski odmakli tek na kraju (22:18), Zadrani su odigrali puno jače i postupno lomili goste u nastavku utakmice.

Slika 1 od 2.

Nakon prvih 20 minuta bilo je 39:34, a nedugo po povratku na teren gosti su povezali seriju od 6:0 i smanjili na samo 43:42, što im je bio najmanji zaostatak do kraja utakmice.

Predvođeni Todorom Gečevskim, Damirom Tvrdićem i Jurom Lalićem, Zadrani su u nastavku sve više i više bježali gostima iz Sarajeva, došavši do 62:51 na kraju treće četvrtine, a potom i još uvjerljivijih 69:54 i 71:56 u prvoj polovici posljednje dionice. Bosna to više nije uspjela dostići.

Raspoloženi Gečevski je bio daleko najbolji igrač ovog susreta, s 31 poenom uz čak 86 % šuta iz igre, dok su deset ili više ubacili i Tvrdić (12), Vladović (11) i Lalić (10). Nenad Marković i Saša Vasiljević zabili su po 13 poena za goste, no iskusni Marković pritom se nije baš istaknuo preciznošću, sa samo 38 % šuta iz igre. Ni ostali nisu bili sjajni...