FMP - Zagreb: "Mravi" bez iznenađenja

Ivor Krapac • nedjelja, 19.03.2006.

Gostovanje u beogradskom predgrađu donijelo nam je 19. ovosezonski Zagrebov poraz u Goodyear ligi. FMP Železnik je u 23. kolu pred svojim navijačima slavio sa 74:60, uz glavni dio posla u završnici treće četvrtine...

Slika 1 od 2.

"Mravi" iz Trnskog počeli su vrlo sporo i nakon prvih 10 minuta pali u zaostatak od 13 poena (24:11), da bi se u nastavku polako vraćali u igru i zadavali sve više problema domaćoj momčadi. Joško Garma bio je glavna "lokomotiva" u približavanju do 37:29 na odlasku na "veliki odmor", a potom i potpunom povratku i poravnanju na 43:43 u 27. minuti.

No, potom je Radulovićevu momčad potopila već spomenuta serija domaćih od 21:2, kojom su ponovno stekli veliku i zapravo nedostižnu prednost, koju su u završnici posljednje četvrtine uspjeli rutinski održati.

Glavni aduti FMP-a bili su Branko Jorović (13 poena, šest skokova) i Branko Cvetković (12 poena). "Mrave" je vodio Joško Garma (17 poena), dok je Marijan Mance dodao poen manje. Dvoznamekast je bio i Dwayne Broyles (11 poena), no njegov realizatorski učinak iz igre nije za isticanje - pucao je slabih 1/6, zabivši većinu poena iz slobodnih bacanja (9/13).