Cibona - Široki: Široki odrađen, Treviso dolazimo!

Bruno Blumenschein • subota, 18.03.2006.

U utakmici koju je Cibona morala "odraditi", a u sklopu 23. kola Goodyear lige pobijeđen je Široki sa 77:51. Air-Davison je bio najbolji kod domaćina s double-double učinkom od 15 koševa i 11 skokova, a dobru utakmicu je imao i Jamel Brown sa osam koševa, sedam asistencija i osam skokova...

Napraviti samo copy-paste izvještaja s utakmice Cibone s Pivovarnom Laško ili napisati novi tekst? Ipak razigrani vukovi zaslužuju nekoliko paragrafa o utakmici koja je donijela još jednu, 15. pobjedu. Najvažnije za trenera Anzulovića je ubilježena pobjeda, odmoreni Scoonie Penn i Davison, te nešto veća minutaža igrača s klupe.

Slika 1 od 2.

Mora se priznati i kako je Široki bio bez ponajboljih igrača, Vrankovića i Princa bez kojih nije išlo. Kad se tome pridoda i činjenica kako večeras nije bilo njihovih 40 minuta, onda je shvatljivo 23 poena na poluvremenu i 26 koševa razlike na kraju. Kod Cibone su svi igrači, osim Ivana Perinčića dobili priliku i upisali se u listu strijelaca, uključujući i Alena Trepalovca, koji je imao efektno zakucavanje nakon dodavanja Browna.

U momčadi Cibone su nedostajali dva Damira, Markota zbog "trbušnog virusa", a Rančića su ukočila leđa na individualnom šutiranju poslije jutarnjeg treninga. Umjesto Markote je dobro odigrao Lukša Andrić (devet koševa, šest skokova, dvije blokade), kojem je Anzulović dao više prilike, kako u broju minuta, tako i u broju akcija koje su odigrane na njega. Kod gostiju je najbolji bio Andre Laws, posljednje pojačanje na mjestu beka s 13 ubačaja.

Kvalitetnu utakmicu je imao i zamjenski playmaker Cibone, Jamel Brown koji je pokazao raznovrsnost zabivši osam poena, ćemu je dodao sedam asistencija i osam skokova. Imao je i nekoliko atraktivnih dodavanja za zakucavanja Davisona, Trepalovca i Skelina. Što se najboljeg strijelca utakmice tiče, Davisona, jedan kolega novinar je dobro primjetio kako bi se trebalo početi isticati kada Bennett ne zakuca, a ne obrnuto.

Rezultat se nije dosad spominjao jer je bila to tipična utakmica koju domaćin prelomi u drugoj četvrtini, a poveća vodstvo u trećoj dionici. Tako je bilo i večeras, a najveće vodstvo je došlo u posljednoj četvrtini kada Brown pogađa slobodna bacanja za prednost od 29 koševa (65:36, 34. minuta). Široki je najviše "problema" zadao Ciboni kada je u trećoj četvrtini, trener Jakša Vulić postavio zonsku obranu, da bi isto to učinio i strateg domaćina u posljednjoj četvrtini.

Cibona je uspješno nastavila niz pobjeda, koji je prekinuo Panathinaikos, ali već u srijedu bi atenski poraz mogao postati nevažan ukoliko vukovi budu uspješniji od Benettona. Očekujte ekskluzivne sadržaje iz Trevisa na SportNetu.