Rasprodaja Ciboninog ugleda se nastavlja

Bruno Blumenschein • srijeda, 01.02.2006.

Cibona je protiv Olympiakosa u 13. kolu Eurolige sa 70:99 zabilježila sedmi poraz u nizu u oba natjecanja u kojima trenutno nastupa. Protivnici se mijenjaju, ali se igra i rezultati na kraju susreta ne mijenjaju. Ovoga puta je krvnike Cibone vodio Tyus Edney s 24 poena...

Kako okarakterizirati momčad koja nakon osam minuta igre ima zaostatak od 18 poena, da bi u slijedećih deset minuta došla na 42:42? Da je samo vraćanje u utakmicu u pitanju okarakterizirali bi ih kao momčad s karakterom, ali smo zaboravili nadodati da je ista ta momčad u slijedećih 10 minuta ponovno uspjela imati 18 koševa minusa. Da ste u Kviskoteci, Oliver bi Vas pitao koja je to momčad, a vjerujem da bi velika većina ljudi dala isti odgovor- Cibona.

Upravo smo Vam opisali dio utakmice koja je imala natjecateljski naboj jer nakon 28. minute samo je Olympiakos uveseljavao publiku na Pirejima. Nisu uspjeli stići do okruglih 100 poena, a pokušali su zabilježiti još jedan doseg, ali je njihov playmaker Edney ostao "kratak" za tri skoka da bi uz 24 koša i 11 asistencija zabilježio drugi triple-double u povijesti Eurolige.

Slika 1 od 1.

Prva četvrtina je protekla u Olympiakosovoj školi košarci kada su do 29:11 stigli nevjerojatnom brzinom uz besprijekoran napad. Tada trener Kazlauskas daje priliku Ciboni da se vrati u utakmicu s brojnim izmjenama u svojoj momčadi i ponajviše izvlačenjem Edneya i Andrije Žižića iz petorke. Ušao je baby Shaq Schortsanitis, kojeg je Cibona uspješno "razvlačila" po terenu s brzim odigravanjem pick'n'rolla. U napadu se Scoonie Pennu i Damiru Markotu, pridodao Marin Rozić, koji je pokrenuo seriju vukova.

Rozić je ubacio osam poena zaredom, Kus je dodao uspješan šut s poludistance, a Damir Rančić iznenadio s dva pogođena šuta zaredom i eto Cibone ponovno u utakmici (42:42), 50 sekundi prije kraja poluvremena. Zadnja akcija prvog dijela je pripala Kusu, koji se spetaljao da bi dvije sekunde prije kraja lopta došla do Edneya, a on iz trka s 10 metara pogodio tricu i vratio psihičku prednost na stranu domaćina.

Slika 2 od 2.

Još takoreći nije ni počela treća četvrtina, a mladi Litvanac Renaldas Seibutis je sam odveo Olympiakos na osam koševa prednosti (52:44), pridodaje se Quincy Lewis i Cibona je ponovno u dvoznamenkastom minusu. Otvoreni šutevi Rančića i Penna ne prolaze kroz obruč domaćina, a brza tranzicija Edneya i Seibutisa odvode crvene na 18 razlike i objektivno kraj svih nadanja za zagrebačku momčad.

Tako je Cibona došla do osmog poraza uz pet pobjeda (imali su omjer 5-4) i situacije da idući četvrtak igraju utakmicu odluke protiv Efes Pilsena. Pozitivne strane današnjeg poraza su povratak Žuže u euroligaške susrete, te raspoloženi Mate Skelin (devet koševa i 10 skokova). Markota je bio najbolji strijelac Cibone sa 17 koševa, dok je Penn postigao 14 poena. Dođite u četvrtak podržati Cibonu, imaju još samo jednu europsku šansu.