Edney i Reyes podijelili naslov

Branimir Korać • petak, 03.02.2006.

Naslov MVP-a u 13. kolu Eurolige podijelili su Tyus Edney i Felipe Reyes. Obojica su odigrali odlične utakmice s tom razlikom što Reyes ipak nije uspio sam odvesti Real do pobjede u Sieni dok je Edney briljirao u pobjedi Olympiakosa protiv Cibone...

Playmaker: Tyus Edney

Slika 1 od 2.

Olympiakos je još jedan klub u nizu koji je osramotio Cibonu, a Edney je bio ključni faktor u razmontiravanju zagrebačke ekipe. Svega tri skoka dijelila su ga od triple-doublea, a u igri je izgledao uistinu impresivno. Cibonini igrači izgledali su kraj njega poput Zastave pokraj BMW-a. U 36 minuta provedenih u igri ubacio je 24 poena (3/8 za dva, 2/4 za tri, 12/12 slobodna bacanja) uz 11 asistencija, sedam skokova i osam izborenih prekršaja. Sedam skokova za igrača visokog 178 centimetara. Odličan posao.

Bek šuter: Rimantas Kaukenas

Litavac Rimantas Kaukenas odigrao je simultanku protiv Reala i donio Montepaschiju važnu pobjedu. Odlični Kaukenas ove sezone došao je u Sienu iz Cantua i vrlo brzo pokazao vrijednost. Utakmica protiv Reala mu je najbolja ove sezone, a u 38 minuta ubacio je 33 poena (6/9 za dva, 3/5 za tricu, 12/16 slobodna bacanja) uz 12 izborenih prekršaja, pet asistencija i tri skoka. Osam sekundi prije kraja završio je priču ubacivši dva slobodna bacanja za konačnih 77:74 i ostanak Montepaschija u igri za Top 16.

Krilo: Antonio Granger

Efesovo krilo igra sve bolje. Granger je ove sezone došao kao veliko pojačanje iz moskovskog CSKA, ali faza prilagodbe trajala je i trajala, no konačno je i Granger proigrao. Protiv Prokoma bio je igrač utakmice. Pogađao je u serijama, izluđivao čuvare i držao Efes na visokoj prednosti. Na parketu je proveo 34 minute i ubacio 27 poena (5/8 dvica, 5/7 trica, 2/2 slobodna bacanja) uz tri skoka.

Krilni centar: Felipe Reyes

Felipe Reyes odigrao je odličnu utakmicu protiv Montepaschija, ali nije mogao sam, Real je upisao poraz. Nizao je poene i skokove, ali njegovi suigrači nisu bili raspoloženi za igru i ubilježen je novi poraz. Božo Maljković dao mju je 26 minuta, a Reyes mu je uzvratio s 23 poena (7/10 za dva, 9/12 slobodna bacanja), 15 skokova i tri ukradene lopte. Centri Montepaschija na njemu su napravili devet prekršaja.

Centar: Giannis Bouroussis

Niti utakmica sezone 22-ogodišnjeg Giannisa Bouroussisa nije pomogla AEK-u na gostovanju kod Benettona. Benetton je lako slavio, a Bouroussis je bio jedan od rijetkih igrača AEK-a koji je zaslužio prolaznu ocjenu. U 34 minute ubacio je 26 poena (6/8 za dva, 2/3 trica, 8/10 slobodna bacanja) uz osam skokova, dvije asistencije i šest izborenih prekršaja.