Hamburg i Roma ispali, Sevilla u četvrtfinalu

Marin Vuković • srijeda, 15.03.2006.

Europski san Rapida iz Bukurešta se nastavlja. Momčad koja je svoj put u Kupu Uefe počela još u pretkolima izdržala je pritisak Hamburga i uspjela se plasirati u četvrtfinale zahvaljujući pogotku u gostima. Zahvaljujući istom pravilu u četvrtfinalu će igrati i Middlesbrough, dok je Sevilla prestigla 0:1 iz prve utakmice protiv Lillea...

Kao i u prvoj utakmici u Rumunjskoj, ponovno je heroj Rapida bio Mugurel Buga. U prvoj je utakmici u 88. minuti postigao pogodak za pobjedu od 2:0, te tome danas dodao pogodak u 51. minuti koji se pokazao ključnim za prolaz rumunjske momčadi u sljedeći krug natjecanja.

Slika 1 od 2.

Prvo je poluvrijeme izgledalo odlično za domaću momčad. Već nakon 36 minuta igre anulirali su prednost Rapida iz prve utakmice, i to pogocima Benjamina Lautha i Sergeja Barbareza. Očekivalo se da će nakon odmora Hamburg još koji put pronaći put do mreže gostiju, no na scenu je stupio Buga i postigao ključni pogodak za 2:1. U 62. minuti Rafael van der Vaart je povisio prednost Hamburga na 3:1 i ponovno dao nadu domaćoj momčadi, ali novih pogodaka više nije bilo. Zahvaljujući pogotku u gostima Rapid iz Bukurešta će igrati u četvrtfinalu Kupa Uefe.

U četvrtfinalu će zaigrati i Middlesbrough, koji je u prvoj utakmici svladao Romu s 1:0, a danas također postigao gol u gostima i eliminirao talijansku momčad iz daljnjeg natjecanja. Gol odluke postigao je već u 16. minuti Jimmy Floyd Hasselbaink, čime je domaća momčad dobila više nego težak zadatak: postići tri pogotka u preostale 74 minute. Uspjeli su ih postići dva i za oba je zaslužan Mancini. Prvoga je postigao na isteku prvog poluvremena, a drugoga s bijele točke u 66. minuti, nakon što je Parlour u šesnaestercu srušio Stefana Okaka Chuku.

Slika 2 od 3.

Prekrasan pogodak Geoffreyja Dernisa iz prve utakmice, kojega je postigao direktno iz kornera, pokazao se nedovoljnim za miran uzvrat Lillea u Sevilli. Španjolci su uspjeli sačuvati svoju mrežu i postići dva pogotka koji ih vode u četvrtfinale. Trenutak odluke najvjerojatnije je bilo isključenje Mathieua Bodmera u 26. minuti susreta. Samo tri minute iza toga Sevilla je iskoristila brojčanu nadmoć i povela pogotkom Frédérica Kanoutéa, a do odlučujuće prednosti došla je u drugoj minuti sudačke nadoknade golom Luisa Fabiana.

U četvrtak se igra preostalih pet utakmica osmine finala Kupa Uefe. Sastaju se: Schalke 04 - Palermo (0:1 iz prve utakmice), Levski - Udinese (0:0), Betis - Steaua (0:0), Strasbourg - Basel (0:2) i Zenit - Marseille (1:0).