Hajduk - Osijek: Sedam minuta uragana

Bernard Jurišić • subota, 25.03.2006.

Nogometaši Osijeka još su jednom potvrdili ulogu "najdražeg gosta" u Splitu. Treći put ove sezone poraženi su u Poljudu, uz ukupnu gol-razliku 1:11...

I treći put ove sezone Osijek je poražen u Splitu. Nakon Miroslava Blaževića i Ivana Gudelja, pošlo je to za rukom i Luki Bonačiću, čija je momčad s 3:0 ispratila goste iz Slavonije.

Slika 4 od 4.

Prvo poluvrijeme nije pokazivalo da bi rezultat mogao biti tako uvjerljiv. Osječani su dobro stajali na terenu, Hajduk je pokušavao napadati, ali gosti su prijetili iz brzih kontri.

Već u 3. minuti Hrgović proigrava Ercega, koji dobro puca s ruba šesnaesterca, no malo neprecizno. Osijek uzvraća preko Barišića u 20. minuti, no mladi napadač gostiju ne koristi Pletikosinu neodlučnost na ulazu u šesnaesterac i prebacuje gredu.

Slika 1 od 1.

Dojmljivu "minijaturu" izvodi Erceg u 29. minuti, prevarivši trojicu obrambenih igrača Osijeka, no Babić u posljednji trenutak ulazi u njegov udarac. Nakon kornera, Gal puca prema vratima, no Dedaj odbija loptu s gol-linije.

Već u protunapadu najbolja prigoda gostiju. Milas u kontri bježi čuvarima, no Pletikosa na vrijeme ulazi u njegov udarac i spašava svoja vrata.

Slika 3 od 3.

Drugi dio Splićani otvaraju znatno agresivnije, a Bonačić je osječkim kontrama doskočio postavljanjem zaboravljenog Granića na mjesto zadnjeg igrača obrane.

U 51. minuti Miladin proigrava Blatnjaka, čiji ubačaj Smoje skoro plasira u vlastitu mrežu. No, lopta u osječkoj mreži intenzivno se nalazila tijekom šezdesetih minuta.

Slika 2 od 2.

Gal je u 62. minuti dohvatio jednu loptu na centru i silovito probio lijevi bok, ubacuje u srce šesnaesterca, gdje je dočekuje Nikica Jelavić i u svojoj prvoj utakmici u prvoj postavi, postiže svoj prvijenac za 1:0.

U 67. minuti rastrčani Kranjčar prolazi kroz sredinu i prekršajem je zaustavljen na samom ulazu u šesnaesterac. Sudac pušta prednost, Erceg proslijeđuje loptu u sredinu, gdje je ponovno dočekuje Jelavić i povećava prednost na 2:0.

Zbunjeni Osječani kapitulirali su i treći put u 69. minuti. Domaćini su "namirisali krv" i agresivno krenuli po potvrdu pobjede. Miladin opet vuče po desnoj strani i ostavlja loptu Blatnjaku, ovaj ubacuje pred gol-liniju, odakle je Kranjčar glavom zakucava u mrežu za 3:0.

Slika 5 od 5.

Do kraja su Splićani mogli i povećati, preko Ercega i vrlo dobrog Marčića u 72. minuti, na drugoj strani tek je Frane Vitaić pogodio vanjski dio bliže vratnice nakon prodora u 73. minuti. Mladi Jelavić mogao je "hat-trickom" okončati svoj debi, no Hrgovićev ubačaj nije dobro zahvatio u posljednjim trenucima susreta.

Splićani su tako ispisali odličnu pozivnicu svojim navijačima za "utakmicu sezone", polufinale Kupa protiv Rijeke u srijedu.