Vodeni sportovi

Draganja svjetski prvak!

Bernard Jurišić • petak, 07.04.2006.

Duje Draganja pobijedio je u utrci na 50 metara slobodno na Svjetskom prvenstvu u kratkim bazenima u kineskom Šangaju, čime je osvojio zlatnu medalju i titulu svjetskog prvaka...

Slika 1 od 1.

Draganja je potvrdio da je jedan od najboljih svjetskih plivača slobodnim stilom, pobijedivši konkurenciju u najbržoj disciplini, 50 metara slobodno, s vremenom 21.38 sekundi. Ovim rezultatom za 15 stotinki poboljšao je vlastiti i hrvatski rekord u ovoj disciplini.

Iako nije imao najbolji start, eksplozivnim plivanjem u drugom srednjem dijelu i samom finišu utrke Draganju je popelo na najviše postolje. Nakon srebra na Olimpijskim igrama u Ateni i Svjetskom prvenstvu u Montrealu, Draganja je u Šangaju došao do prvog velikog zlata.

Srebnu medalju osvojio je Amerikanac Cullen Jones (21.52), brončani je Ukrajinac Oleksandr Volinec (21.62).