Nemoć Njemačke

Filip Galić • četvrtak, 16.02.2006.

U preostale tri utakmice Kupa Uefe, Nijemci su pokazali da nikako ne mogu napraviti nešto više od trećeg kola. Od četiri njihova predstavnika, samo je jedan pobijedio, Schalke, dok su danas i Hamburger SV i Stuttgart svoje susrete izgubili.

Thun je iznenadio sve ulaskom u Ligu prvaka, a iznenađenja ne prestaju. Sada je pao Hamburger SV koji je prilično neuvjerljiv posljednjih tjedana. Sada su u prvom poluvremenu dobar dio vremena proveli na svojoj polovici i Thun je svoju premoć iskoristio golom Pimenta. U drugom dijelu Hamburger je promijenio ploču i stao divljački napadati, ali im nije previše koristilo jer se rezultat nije mijenjao do kraja.

Slika 1 od 2.

Drugi njemački predstavnik, Stuttgart, je prošao još gore od HSV-a. Middlesbrough je, osnažen pobjedom nad Chelseajem došao do vrijedne gostujuće pobjede. Hasselbaink je donio prednost gostima, a Parnaby povisio na 2:0. Na 2:1, pred kraj, smanjuje Ljuboja.

Slavia se provukla u grupi, ali je zato iznenadila Palermo. Jarolim je donio prednost Slaviji u 28. minuti, a Conteh izjednačio pet minuta prije kraja. Konačnih 2:1 postavlja autogolom Barzagli.

Kup Uefe, 3. kolo: Thun - HSV 1:0, Slavia Prag - Palermo 2:1, Stuttgart - Middlesbrough 1:2.