Split CO - Zagreb: Dominantna visoka linija "žutih"

Bernard Jurišić • srijeda, 26.04.2006.

Košarkaši Split CO-a pobijedili su Zagreb 81:70 u 5. kolu A-1 Lige za prvaka. Iako je najbolji strijelac "žutih" u ovom dijelu sezone, Amerikanac Duane Woodward ostao bez ubačaja, visoka trojka Perić - Kaštropil - Kedžo bila je dovoljna za pobjedu...

Kolika razlika u samo dva mjeseca. Prije šezdesetak dana Zagreb se na Gripama poigravao sa Splićanima i uvjerljivo ga porazio, no danas su stvari značajno drugačije. Splićani su ostvarili četvrtu pobjedu i oštro drže kurs prema doigravanju.

Od prvih minuta Splićani su poveli, pa su već u prvoj četvrtini došli do prednosti od 11 poena (19:8), te najveće prednosti na utakmici u 13. minuti (29:17). Kaštropil i Kedžo bili su neriješiva napadačka enigma za "mrave", bez pravog odgovora s druge strane.

No, tada se probudio jedan od najvećih talenata hrvatske košarke, 217 centimetara visoki Ante Tomić, koji je sam držao Zagreb u priključku tijekom druge četvrtine. Mladi Dubrovčanin je u tom periodu igre ubilježio 13 poena, završivši susret s 19 poena i 7 skokova, iako je u igri proveo manje od polovice susreta.

Zagreb se potpuno primaknuo Splitu tijekom treće četvrtine, kad je došao na 54:53 u posljednjoj minuti treće četvrtine. No, Splićani s pet poena, uključujući i prekrasan "alley-up" Millage - Perić u posljednjoj sekundi, dolazi do prednosti 59:53.

Gosti se ponovno vraćaju u utakmicu u drugom dijelu posljednje četvrtine, došavši na 70:68. No, Kedžo, Millage i Perić zaključuju utakmicu serijom od 9:0 u posljednje dvije minute i osiguravaju Splitu značajnu pobjedu.

Perić je bio prvo ime susreta s 23 poena, 7 skokova i 6 asistencija, Kaštropil je opet imao dvostruko dvoznamenkasti učinak, 19 poena i 13 skokova. Kedžo je pridodao 18 poena i 6 skokova, pa je pobjeda domaćih još i slađa, kad se zna da ovog puta nisu ključni bili američki, nego domaći igrači.

Duane Woodward je ostao bez ubačaja, no uzeo je čak 7 lopti pod koševima i imao 3 asistencije, potpuno se podredivši momčadi, igrao je bez forsiranja šuta. Kod Zagrebaša, koji su šuterski bili izrazito neraspoloženi, Tomiću su se poenima priključili tek Joško Garma (13 poena, 5 skokova) i Simon (14 poena).