Split "obranio" Gripe, Zadar i Cibona bez problema

Bruno Blumenschein • srijeda, 26.04.2006.

Peto kolo Lige za prvaka nije donijelo iznenađenja, tako da su svi favoriti došli do očekivanih bodova. Derbi kola se igrao na Gripama gdje je pao Zagreb, Dubrovnik je potvrdio uzdizanje forme domaćom pobjedom nad Borikom, Zadar je riješio sve nakon prvih deset minuta, a Cibona u drugom poluvremenu...

Najjači susret kola se igrao u Splitu gdje je domaćin slavio protiv mrava iz Zagreba sa 81:70. Najistaknutiji je bio Hrvoje Perić sa 23 poena. Očekivane domaće pobjede su zabilježili Zadar i Dubrovnik. Zadar nije imao problema sa Svjetlost Brodom, koji je bio bez najboljeg igrača Hrvoja Kovačevića te je slavio sa 93:68.

Ostala dva pobjednika su uz dva boda ubilježili i prve "stotice". Tako je Dubrovnik pretrčao Borik u drugom poluvremenu i završio posao sa 100:68 na krilima Ivana Novačića i njegova 21 poena. Cibona je ubacila poen više, a konačan rezultat je glasio 101:76 uz 19 poena Jurice Žuže. U subotu "pod Tornjem" gostuje Split u utakmici koja se dugo nije mogla nazvati pravim derbijem za razliku od ovogodišnjeg.