Cedevita - Cibona: Vukovi nastavili niz pobjeda

Bruno Blumenschein • srijeda, 26.04.2006.

U 5. kolu PH u košarci, Cibona je gostovala kod Cedevite u "Sutinskim vrelima" i pobijedila sa 101:76. Razlika u kvaliteti je došla do izražaja u drugom poluvremenu, najviše zahvaljujući Jurici Žuži koji je ubacio 19 poena, a povratak na stare puteve kvalitete je nagovijestio Scoonie Penn s 18 poena...

Za sve koji i inače prate košarku možemo reći da je ovo bila tipična utakmica u kojoj je gost objektivno kvalitetnija momčad, koja je sporije ušla u susret, a u drugom poluvremenu "prebacila u višu brzinu" i rutinski došla do dva boda i pete pobjede u nizu. Cibona je prespavala početak utakmice kada Cliff Hawkins uz pomoć Marija Dundovića vuče Cedevitu do 17:14 nakon čega Cibona radi seriju 7:0 i završava četvrtinu sa 21:17.

Koliko je trener bio zadovoljan početnim centarskim parom Skelin-Markota dovoljno govori činjenica kako su ih već u 6. minuti zamijenili Žuža i Andrić. Upravo je Andrić bio jedan od najboljih Ciboninih igrača na parketu jer je uz centarske kvalitete (14 poena uz 5/5 šut i šest skokova), podijelio nekoliko atraktivnih asistencija suigračima, zaslužio pljesak mnogobrojne publike za nekoliko zakucavanja i pogodio jedinu ispucanu tricu.

S druge strane, Cedevita nije imala istaknutog pojedinca do kraja utakmice, ali su Hawkins i Bariša Krasić ubacili svaki po 17 poena. Krasić je danas ušao s klupe, a trener Jugo je imao par razloga za to: "Krasiću još nedostaje kondicije, a i dobivamo na agresivnosti kada ulazi s klupe kao naš šesti igrač.". Vrijedi izdvojiti i Zdravka Vučkovića s pogođene tri trice i konačnih 11 poena. Cedeviti je nedostajao pravi šut dvojice vrlo važnih igrača, Dundovića i Primorca koji su iza crte 6,25 kombinirano šutirali 1/9.

Cibona je pokušavala iskoristiti premoć u centarskoj liniji i to je glavni razlog za Žužinih 19 poena, dok su u drugom poluvremenu uspjeli i vanjskim šutem dokrajčiti domaćina. Treća četvrtina je pripala dvojcu Andrić-Warren. Andrića smo već spomenuli, dok je američki šuter u tom razdoblju ubacio 10 poena i istaknuo se dobrom obranom. Cedevitu je nakon odmora prestao služiti šut, pali su i fizički te je konačan ishod realan i zaslužen s Cibonine strane.

Trener Cibone, Dražen Azulović je bio zadovoljan pristupom svojih igrača iako "je obrana u drugom dijelu malo šepala", a vjeruje kako je raspoloženi Penn ulog za budućnost jer je ubacio pet od šest trica te ponovno bio vođa svoje momčadi na terenu. Rudolf Jugo nije izgubio optimizam i nadu za osvajanje četvrtog mjesta koje vodi u Goodyear ligu jer Cedevita nakon gostovanja u Slavonskom Brodu ima seriju od tri domaće utakmice.