Međimurje - Slaven Belupo: Slaven golijadom do tri boda

Ivana Strahija • subota, 25.03.2006.

Premda nijedna ekipa na terenu nije pokazala ništa posebno, izabranici Elvisa Scorie bili su izdržljiviji i uporniji od igrača Međimurja, te sa četiri pogotka izborili tri toliko važna boda.

Susret je započeo vrlo dobro za domaću momčad. Prvo pokušava Igor Mostarlić, da bi već u 6. minuti Dino Kresinger bio najviši u buketu pred gostujućom mrežom, nakon ubačaja iz kornera Danijela Krivića. Brzo se vodstvo isto tako brzo i istopilo, jer svega četiri minute kasnije domaćini u svojoj standardnoj maniri primaju jeftin pogodak. Šime Kurilić upućuje dugu loptu prema šesnaestercu vratara Tihomira Bulata, na koju natrčava Marijo Dodik i posprema je u mrežu.

Slika 1 od 2.

Do minutu pred kraj imali smo prilike vidjeti mnoštvo nerealiziranih prigoda obiju momčadi, koje uz to nisu ni bile vrlo uvjerljive. Ipak se strpljenje isplatilo u 45. minuti kad obrana Slaven Belupa zaboravlja na Kresingera, koji se s loptom okreće i lijepim je šutom šalje u protivnički gol.

U drugom dijelu domaćini su mogli, i trebali, odmah na početku postići pogodak, no to ne uspijeva ni Kresingeru ni Mostarliću, što im se vrlo brzo osvećuje. U 52. minuti Miljenko Mumlek pronalazi Dodika, koji loptu glavom usmjerava u mrežu nemoćnog domaćeg vratara.

Desetak minuta kasnije Mumlek asistira Bojanu Vručini za 2:3, a u 69. minuti Mumlek i Pero Pejić školskim kontranapadom povisuju vodstvo Slavena na 2:4. Vjerojatno bi rezultat ostao takav da u 80. minuti Natko Rački, inače rijetko viđeno lice u momčadi Međimurja, nije na terenu zamijenio Sinišu Sesara. Bez obzira na svoju slabu minutažu, Rački uspijeva iskoristiti zastoj u gostujućoj momčadi, pa u samoj završnici smanjuje razliku na 3:4.

Slika 2 od 3.

Tri minute sudačke nadoknade ipak nije bilo dovoljno da se Međimurci vrate i u Čakovcu zadrže barem bod. Tako je od velikih najava novog trenera Stanka Mršića u ustima gledatelja ostao tek loš okus još jednog poraza.

Ipak, teško je očekivati od bilo koga, pa i tako iskusnog prvoligaškog trenera kao što je Mršić, da postigne čudo u momčadi koja ne želi igrati prvoligaški nogomet. U prilog neprofesionalnosti igrača govori i činjenica da je pred utakmicu dotadašnji kapetan Siniša Sesar odbio staviti kapetansku traku, a cijeli je kolektiv u četvrtak i štrajkao: "Mislim da je ova ekipa sklona pogreškama, a ima i problema s taktikom, jer golman ne komunicira sa zadnjom linijom, koja pak ignorira vezni red." Mršić je unatoč tome još uvijek optimist i ne predaje se: "Ako se igrači promijene, mogu mnogo toga postići. Do kraja prvenstva još je dosta utakmica i ovo nije katastrofa."

Gostujućem treneru Elvisu Scoriji ostalo je tek da se zadovoljno smješka. Njegova je momčad upravo u Čakovcu nakon dugog vremena osvojila prva tri gostujuća boda: "U utakmici, koja je bila ključna za ostanak u ligi, uspjeli smo pobijediti, mada se tome nismo nadali. Nešto smo slabije odigrali prvo poluvrijeme, no u drugom smo dijelu pokazali da je igra prema naprijed naš glavni adut. Rad u pripremnom periodu isplatio se, naša momčad sad već ima prepoznatljivu igru."