Ostali sportovi

Perić i Steinocher sjajni, Brazilci šokirali Brazilce

Tomislav Pacak • četvrtak, 01.06.2006.

Sjajan dan odbojke na pijesku na Jarunu završen je dvobojima 2. kola te repesaža. Iako nisu uspjeli zabilježiti još jednu pobjedu, treba pohvaliti Perića i Steinochera koji su i u 2. kolu pružili dobru igru. Od turnira su se oprostili Ivković i Križanović koji su izgubili u repesažu od grčke kombinacije...

Nakon što su lani Ivković i Križanović jednom pobjedom obranili čast hrvatske odbojke na pijesku, ove godine u boljoj formi su Perić i Steinocher. Nakon što su u prvom kolu sjajnom igrom svladali olimpijske doprvake (!), Herreru i Messu, Perić i Steinocher zamalo su došli do pobjede i u 2. kolu.

Slika 1 od 1.

Austrijska kombinacija Schacht-Slack dobila je prvi set s 21-19, no Perić i Steinocher uzvraćaju na identičan način u drugom setu. Ipak, u samoj završnici hrvatska ekipa pala je fizički i psihički, Austrijanci su dobili odlučujući set s 15-10 i tako se plasirali u iduću rundu, a poslali naš dvojac u repesaž. Tko ima priliku, trebao bi sutra ujutro doći na Jarun dati podršku hrvatskom paru koje čeka neugodna grčka kombinacija Michalopoulos-Xenakis. Grci su u 1. kolu repesaža svladali upravo hrvatske prvake Ivkovića i Križanovića, što je prava šteta, jer bi u protivnom sutra vidjeli hrvatski dvoboj na turniru Svjetske serije.

Ivković i Križanović nisu odigrali turnir na razini na kojoj znaju i mogu igrati, to je pokazao i dvoboj protiv Grka. Nakon dobrog otpora u prvom setu, u kojem su propustili i set-loptu te izgubili s 25:23, otpor im se raspao sredinom drugog seta te su Grci odjurili do 21-11.

Slika 2 od 3.

Repesaž je bio koban i za treću hrvatsku kombinaciju, Trimčevskog i Sorića, koji su u relativno laka dva seta izgubili od norveškog dvojca Horrem-Pettersen.

Od ostalih rezultata, svakako treba izdvojiti poraz lanjskih pobjednika, Magalhaesa i Marcia Arauja koji će sreću morati potražiti u repesažu nakon što su ih s 2-1 u vrlo napetom i kvalitetnom meču svladali sunarodnjaci Solberg Salgado i Roberto Lopes. Prvi nositelji, Ricardo i Emanuel, također nisu imali lagan posao, ali su ipak u dva seta uspjeli svladali austrijski par Doppler-Gartmayer.

Sutra nas očekuje izrazito bogat program na VIP Openu, sigurno je da ćemo vidjeti odličnu odbojku na pijesku, te bi svatko tko ima priliku trebao doći na Jarun. Šteta je što vrijeme nije naklonjeno odbojkašima, organizatorima i gledateljima, no par oblaka neće spriječiti vrhunsku izvedbu odbojkaša i organizatora, pa ne bi trebalo spriječiti ni gledatelje...

VIP Open, 2. kolo:
Solberg Salgado-Roberto Lopes - BRA [18] de Jesus Magalhaes-Marcio Araujo BRA [2] 2-1 (16-21, 22-20, 18-16) 1:02
Schacht-Slack AUS [7] - Perić-Steinocher CRO [10] 2-1 (21-19, 19-21, 15-10) 0:55
Holdren-Scott USA [22] - Kais Kr.-Vesik EST [6] 0-2 (10-21, 13-21) 0:34
Laciga M.-Egger M. SUI [3] - Lambert-Metzger USA [19] 1-2 (21-19, 14-21, 10-15) 0:52
Rogers-Dalhausser USA [13] - Dahl-Gunnarsson SWE [29] 2-0 (21-11, 21-15) 0:34
Kobel-Heuscher SUI [5] - Barsouk-Arkaev RUS [21] 0-2 (16-21, 18-21) 0:36
Bosma-Lario ESP [24] - Baracetti-Conde ARG [8] 0-2 (18-21, 15-21) 0:40
Ricardo-Emanuel BRA [1] - Doppler-Gartmayer AUT [16] 2-0 (23-21, 21-18) 0:40

Repesaž, 1. kolo:
Amore"Eugio"-Fenili ITA [15] - Kolodinsky-Kalinine RUS [31] 2-1 (22-24, 21-15, 15-11) 0:56
Gscheidle-Schnider SUI [26] - Herrera-Mesa ESP [23] 2-1 (19-21, 21-18, 15-2) 1:00
Laciga P.-Heyer SUI [11] - Deulofeu-Salvetti FRA [27] 2-1 (19-21, 21-17, 15-12) 0:48
Kolar-Tichy CZE [30] - Maia-Brenha POR [14] 0-2 (25-27, 17-21) 0:47
Rosenthal-Gibb USA [20] - Harley-Benjamin BRA [4] 0-2 (16-21, 17-21) 0:41
Shiratori-Nishimura JPN [28] - Kjemperud-Skarlund NOR [12] 2-0 (21-16, 21-18) 0:37
Ivković-Križanović CRO [9] - Michalopoulos-Xenakis GRE [25] 0-2 (23-25, 11-21) 0:36
Trimčevski-Sorić CRO [32] - Horrem-Pettersen E.P. NOR [17] 0-2 (17-21, 16-21) 0:39