Ostali sportovi

Brazilci i Španjolci prejaki za naše parove

Branimir Korać • četvrtak, 01.06.2006.

Susretima prvog kola započeo je glavni turnir Vip Opena, turnira iz Svjetske serije odbojke na pijesku. Na samom startu hrvatski parovi Ivković/Križanović i Trimčevski/Sorić upisali su poraze od brazilske i španjolske kombinacije i natjecanje nastavljaju u repasažu...

Ivković i Križanović, uvjerljivi pobjednici prošlogodišnjeg Vip Toura, u prvom kolu igrali su sa španjolskom kombinacijom Bosma/Lario i u izjednačenom dvoboju upisali su poraz u dva seta. Meč je trajao 44 minute, a Španjolci su slavili s 21:18 i 21:19 te poslali naš par u repasaž.

Slika 3 od 4.

U repasažu će igrati protiv grčke kombinacije Michalopoulos/Xenakis koji su u prvom kolu poraženi od jakih Argentinaca Baracettija i Condea.

Sreće nije imao niti naš drugi par Trimčevski/Sorić koji su u prvom kolu naišli na olimpijske pobjednike Ricarda i Emanuela. Brazilci su rutinski riješili pitanje pobjednika i prolaza te slavili s 2:0. Nešto jači otpor naš par pružio je u prvom setu koji je izgubvio s 21:17 dok je drugi set završio na strani Brazilaca s 21:13.

Slika 2 od 3.

Protivnici Trimčevskom i Soriću u repasažu bit će Norvežani Horrem i Pettersen koje su porazili Austrijanci Doppler i Gartmayer.

U prvom kolu nastupit će još jedan hrvatski par i to Perić i Steinocher koji za protivnike na startu imaju španjolski par Herrera/Mesa.