Ostali sportovi

Perić i Steinocher spasili čast hrvatskih parova

Branimir Korać • četvrtak, 01.06.2006.

Hrvatska će ipak imati predstavnike u drugom kolu turnira Svjetske serije u odbojci na pijesku, Vip Open. Prvo kolo prošla je kombinacija Perić/Steinocher koja je u potpuno izjednačenom meču svladala jake Španjolce Herreru i Mesu...

Perić i Steinocher pokazali su kako su odličan par pred kojim je svijetla budućnost. U prvom kolu Vip Opena imali su vrlo neugodan ždrijeb obzirom da su igrali protiv neugodnog španjolskog para Herrera/Mesa. No Perić i Steinocher ipak nakon velike borbe odnose zasluženu pobjedu u dva seta nakon 36 minuta igre 22:20 i 21:19. U drugom kolu očekuje ih dvoboj s dobrim Austrijancima Schachtom i Slackom koji su s lakoćom izbacili Gscheidlea i Schnidera.

Slika 1 od 2.

Puno neizvjesnosti ponudio je dvoboj ruskog dvojca Barsouk i Arkaev koji su se provukli protiv Norvežana Kjemperuda i Skarlunda. Norvažani su imali set prednosti i niz prilika za rješenje meča u drugom setu, no Rusi su uzeli taj set s 30:28 i poravnali na 1:1. U trećem setu Norvežani su potpuno pali i Barsouk i Arkaev odlaze u drugo kolo.

Neočekivane probleme imali su drugi nositelji i prošlogodišnji pobjednici Marcio Araujo i de Jesus Magalhaes koji su igrali protiv ruske kombinacije Kolodinski/Kalinine. Rusi su u glavni ždrijeb ušli tek kroz kvalifikacije, ali pobrinuli su se da favorizirani Brazilci na samom startu zapnu iz sve snage kako bi uzeli pobjedu. To im je i uspjelo s 2:1 u setovima.

Slika 2 od 3.

Najveće iznenađenje prvog kola priredila je švedska kombinacija Dahl/Gunnarsson koja je u dva seta pobijedila četvrte nositelje Harleya i Benjamina.

Tijekom poslijepodneva parovi će na Jarunu odraditi susrete prvog kruga repasaža gdje naši Ivković i Križanović igraju protiv grčke kombinacije Michalopoulos/Xenakis te Trimčevski i Sorić koji se sastaju s Norvežanima Horremom i Pettersenom. Također bit će odigrani i susreti drugog kola u kojem će nastupiti i Perić i Steinocher.

Rezultati prvog kola:
Kolodinski/Kalinine RUS [31] - de Jesus Magalhaes/Marcio Araujo BRA [2] 1:2 (15:21, 21:19, 10:15)
Amore "Eugio"/Fenili ITA [15] - Solberg Salgado/Roberto Lopes BRA [18] 1:2 (25:23, 16:21, 12:15)
Herrera/Mesa ESP [23] - Perić/Steinocher CRO [10] 0:2 (20:22, 19:21)
Schacht/Slack AUS [7] - Gscheidle/Schnider SUI [26] 2:0 (21:16, 21:12)
Deulofeu/Salvetti FRA [27] - Kais Kr./Vesik EST [6] 1:2 (21:13, 14:21, 11:15)
Laciga P./Heyer SUI [11] - Holdren/Scott USA [22] 0:2 (18:21, 17:21)
Lambert/Metzger USA [19] - Maia/Brenha POR [14] 2:0 (21:19, 21:16)
Laciga M./Egger M. SUI [3] - Kolar/Tichy CZE [30] 2:0 (21:14, 21:14)
Dahl/Gunnarsson SWE [29] - Harley/Benjamin BRA [4] 2:1 (21:18, 15:21, 15:12)
Rogers/Dalhausser USA [13] - Rosenthal/Gibb USA [20] 2:0 (21:15, 21:19)
Barsouk/Arkaev RUS [21] - Kjemperud/Skarlund NOR [12] 2:1 (14:21, 30:28, 15:12)
Kobel/Heuscher SUI [5] - Shiratori/Nishimura JPN [28] 2:0 (21:15, 21:11)