Bosna nije izdržala pritisak

Branimir Korać • četvrtak, 20.04.2006.

I drugi klub iz Srbije i Crne Gore plasirao se u polufinale Goodyear lige. Nakon što je Partizan u prvom susretu eliminirao Zadar, Crvena zvezda bila je u drugom četvrtfinalu uspješnija od Bosne i upisala pobjedu 86:74...

Prošle sezone sva četiri polufinalista Goodyear lige bili su iz Srbije i Crne Gore. Ove sezone bit će ih najmanje tri. U četvrtak su polufinale dohvatili Partizan i Crvena zvezda pobjedama nad Zadrom i Bosnom.

Bosna kao organizator Final Eighta ušla je u susret sa Crvenom zvezdom kao blagi favorit obzirom da su ipak igrali pred svojim navijačima, a gosti su u Sarajevo doputovali bez Milana Gurovića.

Slika 1 od 2.

Bosna je solidno otvorila susret, a Zvezdu je u početnoj fazi držao u igri Amerikanac Henderson koji nije dopuštao domaćinu da stekne značajniju prednost. Već u prve tri minute startni centar Beograđana Nenad Mišanović zarađuje tri osobne i Šakota je prisiljen na rane izmjene.

Bosna je imala velikih problema sa zatvaranjem skoka i to je jedan od razloga što nije uspjela ostvariti značajnije vodstvo. U 12. minuti susreta omjer skokova bio je 12:4 na strani Zvezde od čega su njezini igrači skočili čak šest puta u napadu. Na poluvrijeme se odlazi minimalnim vodstvom Bosne 42:40. Kod Bosne u prvih 20 minuta solidno je odigrao Jasmin Perković koji je ubacio 11 poena, ali i napravio tri osobne pogreške. Saša Vasiljević dodao je deset poena. Kod Crvene zvezde najraspoloženiji bio je Čedomir Vitkovac s devet poena i šest skokova.

Na samom početku drugog poluvremena Bosna odlazi na 53:47, ali O'Bannon vraća Zvezdu u igru. Marković i Vasiljević uzvraćaju brzim tricama i Bosna dolazi do svoje najviše prednosti 60:52. Ipak, do kraja treće četvrtine Zvezda smanjuje na 60:58.

Slika 2 od 3.

Nakon trice Williamsa na startu posljednje četvrtine za 63:58, kreće serija Zvezde 13:0 i tu se lomi utakmica. Nezaustavljiv je u tim trenucima bio Vitkovac koji je od 13 Zvezdinih ubacio devet poena. Bosna posljednjim pokušajima smanjuje na 77:74, ali nakon O'Bannonovih uspješnih slobodnih bacanja, Vasiljević gubi loptu što Antić kažnjava tricom i Zvezda je ponovno na visokih 82:74. Susret je tu potpuno riješen i Beograđani ulaze u polufinale gdje čekaju boljeg iz susreta FMP-a i Vojvodine. Drugi današnji polufinalist, Partizan, igrat će protiv Hemofarma ili Cibone.

Kod Crvene zvezde najbolji su bili Vitkovac s 21 poenom i osam skokova i Henderson sa 14 poena. Kod Bosne Vasiljević 19 poena i Perković 18 poena i devet skokova.