Tau treći u Europi

Branimir Korać • nedjelja, 30.04.2006.

U susretu za treće mjesto na Final Fouru Eurolige Tau Ceramica bila je uspješnija od Barcelone. U španjolskom dvoboju momčad pod vodstvom Velimira Perasovića upisala je pobjedu 87:82...

"Ovakve utakmice treba ukinuti. Najteže je igrače motivirati nakon poraza u borbi za finale", rekao je Velimir Perasović u uvodu utakmice s Barcelonom. No čini se da je on ipak lakše motivirao svoje igrače nego što je to učinio Duško Ivanović. Barcelona je poražena 87:82.

Nakon izjednačenog početka susreta Tau Ceramica je u samoj završnici prve četvrtine uspjela napraviti seriju 7:0 poenima Erdogana, Drobnjaka i Prigionija i doći do značajnijeg vodstva 26:19.

Zahvaljujući ponajprije Drobnjaku i Erdoganu prednost momčad iz Vitorije drži početkom druge četvrtine, a Ukićevim polaganjem u 15. minuti imaju i najviših plus 11, 36:25, a tu prednost imaju i na poluvremenu. Roko Ukić dobio je priliku u drugoj četvrtini i solidno odmijenio Prigionija.

Drobnjak i Prigioni na startu drugog poluvremena podižu na 51:36 i Barceloni počinje prijetiti katastrofa. No, Tau Ceramica propušta priliku u nekoliko navrata potpuno se odvojiti i stvoriti visoku prednost te tako drže Barcelonu u igri.

Poklonjenu priliku Barcelona koristi i u 28. minuti već je na minus tri nakon poena Fučke, Navarra i Cote, a Navarro s pet poena u nitu na ulasku u posljednju minutu treće četvrtine donosi Barceloni i vodstvo 60:58. Ipak Ukić s dva dobra prodora i četiri poena u nizu daje prednost Tau Ceramici uoči posljednjih deset minuta.

Ponovno Tau Ceramica na početku posljednje četvrtine bježi Barceloni, ali ovaj puta Ivanovićeva momčad najbliže dolazi na tri poena zaostatka. U tri navrata došli su na minus tri, ali su Ukić tricom i Drobnjak polaganjima održavali prednost na strani Taua. Konačnu potvrdu pobjede Tau Ceramice donio je Erdogan polaganjem za 87:79.

Najbolji kod Tau Ceramice bili su Drobnjak s 19 poena (7/13) i sedam skokova i Hansen s 15 poena (4/7). Roko Ukić za 16 minuta ubacio je devet poena (4/7) uz dva skoka i tri asistencije. Kod Barcelone Gregor Fučka 20 poena (8/11) i devet skokova i Juan Carlos Navarro 20 poena (7/17).