Kapetan Pršo krenuo pogotkom!

Marin Vuković • nedjelja, 30.07.2006.

Najbolji hrvatski nogometaš Dado Pršo novu je sezonu škotskog Premiershipa započeo kako to najbolje zna - postizanjem pogodaka. Glasgow Rangersi su na gostovanju kod Motherwella ubrali cijeli plijen, a Pršo je u ovoj utakmici ponio kapetansku traku...

Iako nisu bili uvjerljivi poput Celtica jučer, Rangersi će zasigurno biti zadovoljni dobrim otvaranjem sezone i osvojenim bodovima. Motherwell je prošle sezone izgubio sve tri utakmice protiv Rangersa, a niti ovaj put nije uspio doći barem do boda.

Novi menadžer Rangersa Paul Le Guen je u ovoj utakmici Dadi Prši dao priliku od prve minute i bivši mu se hrvatski reprezentativac odužio na najbolji mogući način postigavši pogodak odluke.

Slika 1 od 1.

Vezane vijesti

Gosti su odlično otvorili utakmicu i već u osmoj minuti preko Čeha Libora Sionka, kojemu je ovo bio debi u dresu Rangersa, poveli s 1:0 te držali tu prednost sve do 52. minute. Motherwell tada dolazi do izjednačenja golom Phila O'Donnella.

U 65. minuti zbio se i trenutak odluke. Charlie Adam izvodi udarac iz kuta i pronalazi na prvoj vratnici Pršu, koji glavom šalje loptu pod gredu za, pokazalo se kasnije, konačnih 2:1. Pršo je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton tri minute prije kraja, no pokazao je da se unatoč problemima s koljenom dobro pripremio za novu sezonu Premiershipa. Nadamo se da će i u sljedećim kolima nastaviti tresti mreže protivnika.

Ovom je utakmicom ujedno i kompletirano 1. kolo škotskog Premiershipa, a svojevrstan kuriozitet je podatak da su četiri od šest utakmica, uključujući i ovu današnju, završene identičnim rezultatom - 2:1.

Škotski Premiership, 1. kolo, 29. i 30.07.2006:
Motherwell - Glasgow Rangers 1:2, jučer: Celtic - Kilmarnock 4:1, Inverness C.T. - St. Mirren 1:2, Dundee United - Falkirk 1:2, Dunfermline - Hearts 1:2, Hibernian - Aberdeen 1:1.