Split CO - Dubrovnik: "Žuti" koračaju prema doigravanju

Bernard Jurišić • srijeda, 03.05.2006.

Košarkaši Split CO pobijedili su Dubrovnik u 7. kolu Lige za prvaka i još se za korak približili osiguravanju nastupa u doigravanju. Dubrovčani su na Gripama bili bez svog prvog igrača Vranješa i nisu se mogli oduprijeti Splićanima...

Slika 2 od 3.

Split CO ostvario je još jednu vrijednu pobjedu u namjeri da osigura nastup u doigravanju hrvatskog prvenstva. Pobjeda protiv Dubrovnika utoliko je vrjednija jer je ostvarena protiv direktnog suparnika u borbi za jednu od prve četiri pozicije na ljestvici.

Dubrovčani su u Splitu bili bez pomoći svog prvog igrača Ante Vranješa, koji još liječi ozljedu. Upravo na toj poziciji imali su najveće probleme, jer ih šut nikako nije služio. Prvu trojku za Dubrovčane ubilježio je Karač tek u 38. minuti, a od 20 pokušaja pogodili su tek dvaput.

Slika 1 od 2.

Splićani su već u prvoj četvrtini stekli prednost od desetak poena, koji su vješto održavali u ostatku susreta. Na kraju druge četvrtine već je bilo 57:33 za domaćine, koje je predvodila raspoložena trojka Millage - Woodward - Kedžo.

Najveću prednost "žuti" su imali sredinom treće četvrtine (63:37), no Dubrovčani su se vraćali svaki put kad bi domaći trener osvježio momčad igračima s klupe. Tako su serijom 15:2 Dubrovčani do kraja treće četvrtine smanjili na 65:52, no Millage je potom uzeo stvar u svoje ruke, opet napravio nedostižnu prednost i osigurao petu pobjedu splitske momčadi.