Tijesan poraz Šprem, Ančić nastavlja sutra

Ivor Krapac, Igor Jurišić • petak, 30.06.2006.

Peti dan Wimbledona nije donio pretjerano dobrog hrvatskim predstavnicima. Karolina Šprem oprostila se u trećem kolu porazom od Čehinje Nicole Vaidišove, dok je susret Marija Ančića i Švicarca Wawrinke prekinut uzbog mraka pri rezultatu 1:1 u setovima...

Karolina Šprem pružila je odličan otpor desetoj nositeljici, ali na kraju je ipak izvukla kraći kraj. Obje tenisačice otvorile su susret autoritativno na svojim servisima i u prvih šest gemova serverice su izgubile svega dva poena. Do rezultata 6:5 igralo se gem za gem, a tada Vaidišova radi break i osvaja prvi set rezultatom 7:5.

U drugom setu, Karolina se puno više muči u svojim servis gemovima i Vaidišova sve češće dolazi do break prilika. Pri rezultatu 5:4, Vaidišova propušta i prve meč lopte na Karolinin servis, no dva gema poslije spasa više nije bilo. Na kraju konačnih 7:5, 7:5 za Vaidišovu.

Slika 1 od 2.

Prvi set dvoboja Ančića i Wawrinke protekao je bez veće opasnosti za servere. Sve do dvanaeste igre nijedan igrač nije došao do break prilike, a tada Wavrinka dvostrukom pogreškom poklanja Mariju dvije set lopte. Ipak, Švicarac s nekoliko dobrih servisa otklanja prijetnju i ulazi se u tie break u kojem Mario odmah na početku radi dva mini breaka i bježi na 3:0. Wawrinka se ponovno uspio izvući iz nevolje i povesti sa 4:3, no tada Mario ubacuje u višu brzinu i osvaja tie break rezultatom 7:5.

U drugom setu puno više problema za servere. Već u trećem gemu Wawrinka spašava četiri break lopte, da bi odmah u sljedećem gemu naš igrač bio suočen sa dvije. Uslijedilo je malo zatišje, da bi kod 5:4 Wawrinka imao set loptu na Marijev servis, no i ta prilika je otišla u nepovrat. U tie breaku se igralo poen za poen sve do rezultata 5:5, kada Wawrinka radi ključni mini break i rješava drugi set u svoju korist.

Odmah po završetku drugog seta sudac prekida meč zbog mraka, a nastavak je na rasporedu sutra. Mario i Wawrinka bit će na redu kao drugi iza 14 sati po hrvatskom vremenu na središnjem terenu, nakon dvoboja Rafaela Nadala i Andrea Agassija.

Sutra nas čeka i novi nastup Ivana Ljubičića, u trećem kolu protiv Rusa Dmitrija Tursunova. Ivan i Tursunov će u 14 po hrvatskom vremenu otvoriti subotnji program na terenu broj jedan.

Ljubo se danas oprostio od turnira parova, u kombinaciji s Talijanom Urosom Vicom. Petnaestopostavljeni Argentinci Martin Garcia i Sebastian Prieto su ih u prvom kolu svladali sa 7:6(4), 6:3 i 6:4.

Tenisači, drugo kolo: Hewitt (Australija, 6) - H-T. Lee (Južna Koreja) 6:7(4), 6:2, 7:6(6), 6:7(5), 6:4, Murray (Velika Britanija) - Benneteau (Francuska) 7:6(5), 6:4, 4:6, 6:1.

Treće kolo: Federer (Švicarska, 1) - Mahut (Francuska) 6:3, 7:6(2), 6:4, Berdych (Češka, 13) - Haas (Njemačka, 19) 2:6, 7:5, 7:6(7), 4:6, 8:6, Đoković (SiCG) - Južnji (Rusija) 4:6, 6:2, 6:3, 6:3, Verdasco (Španjolska, 28) - Nalbandian (Argentina, 4) 7:6(9), 7:6(9), 6:2, R. Stepanek (Češka, 14) - Ferrero (Španjolska, 24) 5:7, 6:7(4), 6:4, 6:2, 11:9, Björkman (Švedska) - Bracciali (Italija) 7:5, 6:2, 6:1, Mirnji (Bjelorusija) - J. Blake (SAD, 8) 6:4, 3:6, 4:6, 6:1, 6:0.

Prekinuto zbog mraka: Ančić (Hrvatska, 7) - Wawrinka (Švicarska) 7:6(5), 6:7(5).

Tenisačice, treće kolo: Bremond (Francuska, Q) - Dulko (Argentina, 31) 7:6(6), 5:7, 7:5, Sugiyama (Japan, 18) - Hingis (Švicarska, 12) 7:5, 3:6, 6:4, Hantuchova (Slovačka, 15) - Srebotnik (Slovenija, 21) 6:4, 7:6(2), Henin-Hardenne (Belgija, 3) - Čakvetadze (Rusija, 30) 6:2, 6:3, N. Li (Kina, 27) - Kuznjecova (Rusija, 5) 3:6, 6:2, 6:3, Vaidišova (Češka, 10) - Šprem (Hrvatska) 7:5, 7:5, A. Radwanska (Poljska, WC) - Tanasugarn (Tajland, Q) 6:3, 6:2, K. Clijsters (Belgija, 2) - Zheng (Kina) 6:3, 6:2.