Pula - Varteks: Tragikomična reakcija Koprića

Marko Kljaić • nedjelja, 30.07.2006.

Na početku sezone mlada momčad iz Pule ugostila je mladu momčad iz Varaždina. I jednima i drugima je glavni cilj u novoj sezoni očuvati prvoligaški status. Trener domaćih, Branko Tucak izvodi najjači sastav, čiji su glavni oslonac uigrana obrana i siguran golman Vanja Iveša. S druge strane, Varteks je stigao u Pulu bez ozlijeđenog Vladimira Vuka, te najvećeg pojačanja u novoj sezoni, golmana Danijela Mađarića. Za Mađarića su papiri iz Poljske stigli prekasno i on nije mogao konkurirati za ovaj susret.

Gledatelji na stadionu Veruda u Puli vidjeli su odlično otvaranje utakmice. U prvih četrnaest minuta postignuta su dva pogotka. Puljani su stigli u vodstvo u devetoj minuti čudnom reakcijom golmana Koprića, koji sam smješta loptu u vlastitu mrežu. Pet minuta nakon toga Neven Vukman koristi gužvu u domaćem šesnaestercu i nespretnost obrane, te glavom postiže svoj prvi pogodak u novoj sezoni. Varteks je izjednačio na 1:1. Početak utakmice je nagovijestio da bi utakmica mogla biti vrlo zanimljiva, no nakon toga igrači obiju momčadi nisu pokazali ništa previše zanimljivo.

Sve što se dogodilo do kraja prvih 45 minuta bila su dva pokušaja gostujućih igrača i jedan pokušaj Puljana. Prvo je napadač Varaždinaca, Enes Novinić pucao sa 20 metara, no golman Iveša je bio na mjestu i sigurno primirio loptu. U 27. minuti bivši igrač Varteksa, a sad član Pule, Zedi Ramadani puca sa oko 30 metara. Udarac je bio jak, ali je lopta zamalo prošla kraj Koprićevog gola. Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena u prilici se našao obrambeni igrač gostiju, Nikola Pokrivač. U šesnaestercu Puljana snažno puca glavom, no Iveša je ponovno na mjestu i sigurno hvata loptu.

Slaba igra u prvih 45 minuta na otvaranju nove sezone u Puli. I jedna i druga momčad dugim loptama pokušavaju nači svoje napadače što je rezultiralo slabom igrom i samo pojedinačnim pokušajima koji nisu bili plod neke smislene akcije. Tucak i Dalić imaju puno posla prije početka drugog poluvremena.

Drugih 45 minuta započelo je na isti način kako je završila prva dionica. Treneri nisu uspijeli igrače dovoljno motivirati da pokažu bolju igru u nastavku.

Prvu priliku imaju Puljani, ali ponovno to nije rezultat neke uigrane akcije. Nakon prekršaja gostiju, Igor Lozo puca snažno iz slobodnog udarcam, ali lopta ne završava u mreži nego zamalo pokraj desne stative.

Puljani igraju jako slabo, a Varaždinci ili nemaju snage ili znanja to iskoristiti. Prvu polupriliku imaju tek u 72. minuti utakmice, kada je Iveši zaprijetio Novinić. Varteskov napadač ne uspijeva iskoristiti izglednu priliku da dovede svoju momčad u vodstvo. Varteks kroz cijelu utakmicu ima inicijativu, bolji su protivnik od Puljana, ali jednostavno ne znaju iskoristiti svoju nadmoć.

Sedam minuta prije kraja Iftić dobiva crveni kartoni i domaćini do kraja utakmice igraju s igračem manje. Varteks i dalje napada a Puljani se brane i više ne pokušavaju zaprijetiti Kopriću.

Do kraja utakmice Iveši je još samo jednom zaprijetio Nikola Šafarić, ali na sreću domaćih, njegov udarac u sudačkoj nadoknadi nije urodio plodom.

Otvaranje novog prvenstva u Puli nije prošlo prema očekivanju struke kluba i najvjernijih navijača. Slaba igra i izgubljeni bodovi na domaćem terenu ne mogu zadovoljiti nikoga. Puljani u slijedećem kolu gostuju u Osijeku. Njihov protivnik u današnjoj utakmici, Varteks, pokazao je jako malo. Od momčadi koja je prošlu sezonu završila na trećem mjestu očekivala se puno bolja igra. Varaždinski navijači mogu se nadati da će njihova momčad već slijedeće subote na domaćem terenu u lokanom derbiju protiv Međimurja pokazati bolju igru i da će upisati prva tri boda u novoj sezoni.