Cibalia - Rijeka: Vinkovčani pukli u završnici

Zoran Zdelar • nedjelja, 30.07.2006.

Hrvatski osvajač Kupa bio je na rubu katastrofe, nekoliko uzastopnih loših utakmica ostavilo je velikog traga na ozračju u momčadi, no danas je Rijeka pokazala svoj čvrst karakter i nakon zaostatka od 3:1 preokrenuli na 3:4 protiv Cibalije...

Posljednjih dana velika depresija zahvatila je sve na Kantridi, tužno ozračje tek su malo razbili mnogobrojni radnici na stadionu, koji su postavljali pozornicu za koncert, koji će vjerojatno privući više gledatelja, nego ijedna utakmica Rijeke ove sezone, ukoliko ponovno uprava Bijelih ne dovede neko veliko pojačanje, poput Ercega i Vugrinca prošlih sezona.

Trener Dragan Skočić prije svake utakmice ove sezone tražio je samo jedno od svoje momčadi, da pokažu karakter. To im nije pošlo za rukom u prethodnih utakmicama, no u ovoj nesumnjivo jest.

Gubiti 3:1 i u samom završetku utakmice napraviti tako veliki preokret ipak nije sposobna učiniti svaka momčad. Dokaz je to da ipak pod grotama na Kantridi ipak i ove sezone postoji nekoliko iznimno kvalitetnih igrača, koji nažalost zasad nemaju s kim surađivati u momčadi na terenu.

Ovoljetnu prinovu Elvira Bolića danas je trener Skočić odredio kao izvoditelja najstrožih kazni. U 7. minuti Bolić nije uspio svladati Marića s bijele točke, no nakon odbijene lopte, Bolić ponovno puca i ovog loptu ipak uspijeva pospremiti u mrežu za rano slavlje Armade.

Pet minuta kasnije, sudac Svilokos dosuđuje još jedan jedanaesterac, no ovog puta u korist Cibalije. Siguran strijelac ovog puta bio je Zoran Zekić.

Utakmica nakon izjednačenja se polako smiruje, kao da su obje momčadi zadovoljni ostvarenim dosad, no pred kraj prvog poluvremena je bilo daleko uzbudljivije. Najprije je u 35. minuti Križanović proigrao Jukana, koji svladava Dragana Žilića, a četiri minute kasnije Križanović se ponovno upisuje na listu asistenata, kada upotrebljivu loptu šalje i Bagariću, koji uspijeva povećati prednost na 3:1.

Rezultat je to koji bi u potpunosti dotukao Riječane, možda i doveo do nekih smjena u Rijeci ili otkazivanju nekim igračima, čime je već zaprijetio predsjednik Ježić. Ipak, u nastavku Rijeka uspijeva najprije neutralizirati vodstvo Cibalije, a zatim u posljednjim minutama i osvojiti sva tri boda.

Ponovno mladi Lukunić dokazuje da će ove sezone biti vrlo važna karika momčadi s Kvarnera, nakon što je izveo korner, a njegovu loptu glavom u mrežu je pospremio Igor Tkalčević u 53. minuti.

Navijače Rijeke će zasigurno obradovati podatak da se napokon među strijelce na službenim utakmicama upisao i Ahmad Sharbini, koji je još potkraj protekle sezone zapao u golgetersku krizu, no sad daje naznaka da se tome bliži kraj. U 84 minuti uspio je izbjeći zaleđe koje mu je pokušala postaviti obrana Cibalije i sam je neometan tukao za dostizanje vodstva u 84. minuti.

Srčana Rijeka samo minutu kasnije dohvaća sva tri boda. Mihael Mikić učinio je ono zbog čega je i doveden. Vrlo dobro je proigrao 'Francuza' Gorana Rubila, koji izaziva erupcija slavlja u svojoj momčadi nakon pogotka za konačan rezultat 3:4 u korist Bijelih.