Omonia - Rijeka: Musa nadoknadio Rijeku

Zoran Zdelar • četvrtak, 27.07.2006.

Osvajač Hrvatskog kupa ipak nije smogao dovoljno snage za pobjedu u Nikoziji protiv prilično čvrste Omonije. Izjednačen susret na Kantridi bio je maksimum maksimuma što Rijeka trenutno može pružiti i to je samo potvrđeno na Cipru. Pobjeda Omonije s 2:1 zasluženo je "zelenima" donijela prolaz dalje...

Jednoznamenkasti broj članova Armade, koliko je ih stiglo na daleki Cipar bodriti svoje igrače, vratit će se kući razočarani. Rijeka nije uspjela smoći snage za postizanje pogotka u ranoj fazi utakmice, kao što je trener Skočić najavljivao.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku čvrste borbe, Omonija je bila svjesna svoje prednosti i nisu htjeli čestim napadima ostavljati previše prostora iza svojih leđa za moguće kontranapade, koje bi Rijeka mogla iskoristiti.

Nakon početnih 45 minuta, postalo je svima jasno da Riječani više nemaju što čekati, pa ni izgubiti, pošto 0:0 je rezultat koji odgovara samo Cipranima, a u prvoj utakmici su dokazali i da igrači Omonije znaju često griješiti, nakon čega Riječani iskoriste svoju priliku.

Riječani su se otvorili i na kraju dogodilo upravo ono čega su se najviše bojali. Brzonogi, visok i vitak tamnoputi napadač Musa Mguni iskoristio je svoju odličnu pokretljivost te ju materijalizirao u 60. minuti kada postiže prvi pogodak na utakmici.

Nakon toga pogotka Riječani su mogli krenuti u totalnu ofenzivu na protivnička vrata nadajući se čudu, koje i dolazi. Ovoljetna prinova Josip Lukunić, ponovio je dobru utakmicu te u 77. minuti donosi izjednačenje gostima s Kantride. Lukunićev pogodak ipak nije bio dovoljan motivator da se i ostali suigrači malo više potrude i brzonogi Mguni postiže i svoj drugi pogodak u samom zaključku utakmice (87. minuta).

Mguni je svojim dvostrukim pogotkom nadoknadio gostovanje u Rijeci, kad je bio konstanta prijetnja, no tu vrlo odličnu igru tada nije mogao okruniti pogotkom.

Nakon toga više nije bilo ni vremena ni snage za išta, Omonia je privela utakmicu mirno kraju i Riječani su morali pognute glave napustiti teren i otići u svlačionicu na tuširanje.