Tirana - Varteks: Albanci prevelik zalogaj

Sportnet • četvrtak, 27.07.2006.

Varteks nije uspio nadoknaditi "manjak" iz prvog susreta u Varaždinu, kad je protiv Tirane odigrao samo 1:1. Pobjedom od 2:0, albanski predstavnik plasirao se u 2. pretkolo Kupa Uefe.

Varaždinci su bili dobri na samom startu, u 2. minuti udarac Melnjaka Hajdari odbija u korner. "Bumbari" su držali raspored do 15. minute, kad ih je presjekao pogodak domaćina. Duro je ubacio slijeva, obrana griješi, a Salihi s par metara gura lotpu u mrežu. Albanci imali još prigoda, no Koprić brani nekoliko zicera i održava Varteks u igri.

Kao i u Varaždinu, Varteks je bio puno bolji u drugom dijelu. Begović (63.) puca nekoliko centimetara pored gola. U 64. sudac Tsikinis ne sudi čisti penal nad Halilovićem, a dvije minute kasnije Melnjak malo unutar kazenog prostora puca i pogađa gredu.

Varteks je stisnuo Albance u svoj šesnaesterac, lopta je išla puno brže, a u 88. minuti Pokrivač je sam na pet metara, nakon slobodnjaka Melnjaka, puca glavom, ali preko gola.

Albanci u posljednjoj minuti dobivaju crveni karton (Duro dva žuta zbog nesportske igre), a na samom kraju, kada su svi igrači Varteksa bili u protivničkom šesnaestercu, gosti otvaraju kontru koju Merkoci pretvara u pogodak.

Tako je Varteksova europska priča okončala već na samom njezinom početku, a za hrvatske klubove očigledno više ne postoje lagani protivnici.