Slaven - Hajduk: Vulićeva momčad nezaustavljiva i bez Kranjčara

Bernard Jurišić • subota, 09.09.2006.

Hajduk je nastavio zaista impresivan ritam. Uz šestu pobjedu, koja znači i izjednačavanje klupskog rekorda i najboljeg starta u prvenstvo u povijesti, prekinut je i devet godina dug "post" Splićana na stadionu u Koprivnici...

Hajduk je i nakon 6. kola maksimalan. Nakon Rijeke, pala je i Koprivnica, a momčad koju je složio Zoran Vulić dokazala je da može pobjeđivati i bez svog prvog dosadašnjeg imena Nike Kranjčara.

Splićani su bolje otvorili utakmicu, kontrolirali su ritam, ali nisu stvarali previše velikih opasnosti pred raspoloženim vratarom domaćina, makedonskom reprezentativnom "jedinicom" Janeom Nikoloskim.

Najveću prigodu prije pogotka za Hajduk stvorio je ubačaj Muse iz kornera u 24. minuti. Bartolović je prihvatio loptu i prevario Mumleka, no njegov udarac Nikoloski odbija u korner.

U 35. minuti Hajduk dolazi do najbolje prigode. Bodrušić ruši Jelavića u šesnaestercu, a sudac Mlinar bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Mario Carević uzima loptu u ruke, pokazujući i time da već od prve utakmice namjerava popuniti prazninu nastalu odlaskom Nike Kranjčara, vara domaćeg vratara i dovodi Hajduk u prednost 0:1.

Pred kraj prvog dijela Koprivničani pritiskaju goste tražeći izjednačenje. Najbliže su mu došli u sudačkoj nadoknadi kad Mumlek ubacuje pred vrata Hajduka, a Božac glavom pogađa vanjski dio vratnice.

U drugo poluvrijeme Slaven kreće agilnije, a u 47. minuti Dodik i Jambrušić propuštaju prve dobre prigode. Uzvraća Blatnjak iz slobodnog udarca u 55. minuti, Nikoloski loptu vadi iz donjeg desnog kuta.

Jalovi pritisak domaćina nije izrodio boljim prigodama, no ipak su domaćini u 86. minuti stigli do odlične prigode. Vručina je snažno pucao pod gredu, Hajdukov vratar Balić odbija loptu, a Božac je još jednom tragičar kao i na kraju prvog dijela i slabo zahvaća loptu pred praznim vratima.

Zadnji sučev zvižduk označio je početak slavlja bijelom bojom obojanih navijača na popunjenom stadionu u Koprivnici. Hajduk je prekinuo negativan niz u Koprivnici, sačuvao savršen niz i u 6. kolu, ali i predstavio sva tri svoja nova pojačanja koja je pribavio pred kraj prijelaznog roka.

U sljedećem kolu na Poljud dolazi Varteks, a ne treba dvojiti da će i u narednu subotu tribine splitskog stadiona podrhtavati od pjesme (pre)zadovoljnih navijača Hajduka.