Zagreb - FMP: "Pantere" rutinski do pobjede

Bojan Poturica • subota, 13.01.2007.

U susretu 17. kola košarkaške NLB lige Zagreb je u Trnskom odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, ali u nastavku je potpuno stao te je FMP iskoristio izostanak Josipa Sesara i stigao do 13. ovosezonske pobjede...

Košarkaši FMP-a nisu imali težak posao u Trnskom u susretu 17. kola NLB lige. Momci iz Železnika pokazali su da su bolja momčad od Zagreba koji se dobro držao prvih 20 minuta, ali je potom potpuno pao u nastavku.

Dobro je sve počelo za Zagreb koji je usprkos neigranju Josipa Sesara i vrlo tankoj klupi, uspio imali +8 nakon prve četvrtine. U tom je dijelu vrlo dobro igrao Nikola Garma koji je zabio tri trice. Druga četvrtina počinje uravnoteženo i Zagreb održava prednost. Ipak, nakon loše reakcije Simona u polukontri i izgubljene lopte Vrsaljka, FMP dolazi do prednosti 26:25. Na poluvreme se odlazi s rezultatom 32:31 u korist gostiju.

"Mravi" su odigrali solidno prvih 20 minuta, ali drugo poluvrijeme je donijelo potpuno drukčiju sliku. FMP je otvorio serijom 6:0 te se nakon toga utakmica kretala samo u smjeru gostiju koji su postepeno povećavali prednost. Imali su gosti i po 18 koševa prednosti, a na kraju je završilo rezultatom 82:68.

Cvetković je predvodio FMP s 20 koševa, a Labović je dodao 19 poena i šest skokova. Broyles (22 koševa) najefikasniji u redovima domaćina.

Bila je to potpuno zaslužena pobjeda srpske momčadi koja je aktualni prvak NLB lige te je i ove godine jedan od glavnih favorita zahvaljujući svojoj odličnoj školi koja nadoknađuje odlaske ponajboljih igrača tijekom svakog prijelaznog roka. Zagreb se pak pokazao dosta "tankim" na vanjskim pozicijama i izostanak Sesara bio je veliki hendikep za trener Radulovića čija je momčad doživjela 11. poraz u sezoni.