Zagreb - Budućnost: "Mravi" poraženi u produžetku

Bojan Poturica • utorak, 23.01.2007.

Košarkaši Zagreba nisu uspjeli pobijediti podgoričku Budućnost u posljednjem susretu 20. kola NLB lige. Iako su imali +9 u posljednjoj četvrtini, "mravi" su nakon produžetka doživjeli poraz 97:88...

Košarkaški klub Zagreb nije uspio iskoristiti veliku priliku i upisati sedmu pobjedu ove sezone u NLB ligi protiv petoplasirane Budućnosti. Zagreb je u Trnskom poražen nakon produžetka 97:88. Zagreb je imao vodstvo 71:62 u posljednjoj četvrtini, ali ga nisu uspjeli zadržati.

Krenulo je vrlo sporo. Nakon pet minuta na semaforu je pisalo 4:6, a potom se utakmica malo rasplamsala. Budućnost je preuzela kontrolu te je nakon prvih deset minuta vodila 21:16. U drugoj četvrtini Zagreb se konstantno držao u egalu, a Budućnost je vodila +4 na poluvremenu. S obzirom da je Josip Sesar, prvo ime Zagreba, bio totalno van susreta te je šutirao 0/7 iz igre i 1/6 slobodna bacanja u prvom poluvremenu, rezultat je bio i više no prihvatljiv.

Uslijedila je maestralna treća četvrtina u kojoj su "mravi" postigli 34 koša te su imali vodstvo 70:61 uoči posljednjih deset minuta. U tom je dijelu posebno briljirao Broyles (24 koševa, 12 skokova) koji je nemilosrdno napadao koš. Amerikanac je bio i najbolji Zagrebov igrač na susretu, a solidnu predstavu pružio je i njegov sunarodnjak Taylor (10 koševa, 8 skokova, 5 asistencija).

U četvrtoj četvrtini Zagreb nije znao zadržati veliku prednost, a Budućnost je izborila produžetak u kojemu "mravi" nisu imali ni najmanje šanse. Sesar je na kraju završio na 12 koševa, ali se može reći da je bio potpuno van utakmice te je šutirao 5/15 iz igre te 2/8 s linije slobodnih bacanja. Osim Amerikanaca, pohvalu može dobiti Vrsaljko koji je upisao 17 koševa i šest skokova.

Prve zvijezde Budućnosti bili su Mijatović (22 koša) i Maraš (21 koš).