Dinamo - Kamen Ingrad: S pola snage

Tomislav Pacak • subota, 09.09.2006.

Ni iščekivanje velikog europskog dvoboja s Auxerreom, ni izbivanje trenera Josipa Kužea koji je opet išao gledati protivnika "modrih", ni neigranje reprezentativaca Ćorluke i Modrića zbog umora, a pogotovo ne neuvjerljivi Kamen Ingrad, nisu uspjeli spriječiti šestu Dinamovu pobjedu u isto toliko prvenstvenih kola ove sezone. Dinamo je svladao goste iz Velike s 2:0 te je tako ostao na čelu ljestvice zajedno s također stopostotnim Hajdukom...

Slika 1 od 2.

Kuže je odlučio malo odmoriti Modrića i Ćorluku koji su prije tri dana igrali na teškom i dalekom terenu u Moskvi, a osjetilo se to na igri "modrih", posebno u srednjem redu gdje je nedostajalo Modrićeve dinamike i lucidnosti. Ipak, i takav Dinamo bio je predobar za Kamen, koji je u Maksimiru pokazao malo toga.

U prvom dijelu igrao je samo Dinamo, gosti niti jednom nisu zaprijetili Turini. Kao i obično, posebno dobro funkcionirala je desna strana Zagrepčana gdje su Buljat i Etto predobro kombinirali za obranu Kamena. Tako je u 10. minuti Buljat izbacio Ettoa koji ubacuje u sredinu, lopta se odbija do Jasmina Agića koji sa 16 metara puca blizu desne vratnice.

Slika 2 od 3.

U 18. minuti Eduardo prima loptu na prsa, ona dolazi do Vugrinca koji iz voleja gađa od trave, a Avdukić dobro reagira i odbija u korner. Kako se pokazalo, samo je nakratko odgodio egzekuciju. Buljat je iz kuta naciljao Cvitanovića koji vraća u sredinu gdje se najbolje snalazi Agić i pored neodlučne obrane gura loptu u mrežu za 1:0.

Slika 4 od 5.

Odnos snaga se nije promijenio niti nakon pogotka, Dinamo je bezidejno napadao, a Kamen se branio, pa gledatelji i nisu mogli previše uživati u nogometu. Brazilski napadački duo, Eduardo - Anderson nije bio posebno raspoložen, pa je glavni teren kreacije pao na leđa desne strane, spomenute Buljata i Ettoa. Tako je u 22. minuti opet Buljat proigrao Ettoa koji ovoga puta ubacuje nisko za Andersona, no lopta se od braniča odbija u korner. Ponovno je bilo opasno nakon udarca iz kuta, Vugrinec je poslužio Andersona koji dobro puca glavom, ali Avdukić izbija u korner. Posljednja prilika prvog dijela pripala je Eduardu koji puca glavom nakon ubačaja Cvitanovića, ali opet je spreman Avdukić.

Kad već Kamen nije mogao ugroziti Turinu, učinio je to Dinamov igrač - Buljat je u 47. minuti zamalo postigao autogol, ali lopta je otišla iznad vratnice. Buljat se odmah iskupio dobrim ubačajem za Andersona tri minute kasnije, ali Brazilac puca ravno u Avdukića.

Slika 5 od 6.

Ako su gosti i gajili kakve nade da će kući otići s bod(ovima), ugasio ih je Tomislav Božić koji je u 58. minuti dobio drugi žuti karton i tako maksimalno olakšao posao Dinamu. Prvaci su odmah kaznili pogrešku Božića - već u 61. minuti "Vuga" je lijepo izveo skraćeni korner, najviši je u skoku Dino Drpić koji loptu šalje u desni kut gola Avdukića koji je bio nemoćan.

Pokušao je u 63. minuti uzvratiti bivši plavi, Edo Mujčin, ali silovit udarac desnom nogom prohujao je pored spojnice. Mujčin prijeti i u 70. minuti, gađa izravno iz slobodnog udarca, ali nakon što je okrznula nekoga u živom zidu, lopta odlazi u korner. Dinamo je u 80. minuti imao stopostotnu situaciju, ali Vugrinec je u kontri 3 na 2 bio malo sebičan, ''previdio' je usamljenog Andersona, a njegov udarac brani Avdukić, najraspoloženiji igrač gostiju.

Slika 3 od 4.

Do kraja još vrijedi istaknuti i premijerni nastup 17-godišnjeg Sandija Hudorovića koji je zamijenio Vugrinca. Hudorović se čak i stigao istaknuti s nekoliko opasnih prodora po desnoj strani, čime je nagovijestio solidan potencijal. Dinamo do kraja nije ugrožavao Avdukića, završilo je s ugodnih i sigurnih 2:0, Kuže može biti zadovoljan učinkom "modrih" u njegovom odsustvu...