Manchester pregazio Fulham, Chelsea rutinski

Marin Vuković • nedjelja, 20.08.2006.

Bolje otvorenje sezone za svoju momčad Alex Ferguson zaista nije mogao ni poželjeti. U sjajnom izdanju pred prepunim tribinama Old Trafforda momčad Fulhama pregažena je već u početnih 20 minuta utakmice...

Manchester United u prijelaznom je roku kupio tek Michaela Carricka, koji danas zbog ozljede niti nije bio na raspolaganju menadžeru Uniteda. Iz tog razloga sa zanimanjem se očekivala prva utakmica Crvenih vragova, koji su prvi ispit ipak položili s čistom peticom. Osim sjajnog otvorenja sezone, novinarima engleskih tabloida zauvijek je zatvorena i tema zategnutih odnosa Cristiana Ronalda i Waynea Rooneyja. Unitedov tandem 'RR' savršeno je funkcionirao postigavši tri od pet pogodaka domaće momčadi.

Sve je bilo riješeno nakon samo 19 minuta igre. Louis Saha je ranim pogotkom u sedmoj minuti načeo mrežu gostiju, da bi nakon njegova ubacivanja u 14. minuti loptu u vlastitu mrežu skrenuo igrač Fulhama Ian Pearce. Samo dvije minute kasnije Wayne Rooney je povisio na 3:0, a već u 19. minuti asistirao za lijep pogodak Cristiana Ronalda. Utakmica je tek počela, a četiri lopte već su odsjele iza leđa Anttija Niemija.

Vezane vijesti

Do kraja prvog poluvremena Fulham je uspio jednom zatresti mrežu Uniteda, ali i do tog pogotka došli su uz pomoć Rija Ferdinanda pet minuta prije odmora. U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli tek jedan pogodak, ponovno je strijelac bio Rooney za krajnjih 5:1 i čelo ljestvice Premiershipa nakon prvog kola.

Prvo je kolo zaključeno uvjerljivom pobjedom Chelseaja na Stamford Bridgeu. S visokih 3:0 stradao je Manchester City koji je tijekom cijele utakmice bio u podređenom položaju. Već u 11. minuti nakon slobodnog udarca s desne strane najviši u šesnaestercu bio je John Terry i doveo domaće u vodstvo.

U 25. minuti Frank Lampard dobio je loptu na rubu šesnaesterca, uputio udarac a lopta je promijenila smjer i prevarila gostujućeg vratara. Uvjerljivu prednost Chelsea je samo potvrdio pogotkom Didiera Drogbe na samom kraju utakmice.