Auxerre izgubio, Monaco konačno slavio

Ivan Detelić • nedjelja, 27.08.2006.

Auxerre je i nakon četvrtog ovosezonskog kola bez pobjede u francuskom prvenstvu. Skori Dinamovi suparnici u prvom kolu Kupa Uefe danas su izgubili na gostovanju u Nancyju, s 1:0 u korist istoimene domaće momčadi. Odlučujući pogodak pao je u 73. minuti iz jedanaesterca, kojeg je iskoristio Gavanon...

Marseille je na Velodromeu ugostio ovosezonsko iznenađenje i dosada neporaženi Le Mans. Unatoč prigodama s obje strane, u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. U trenucima kada se lomi utakmica, Marseille je prebacio u višu brzinu te pogocima Bamogoa i Nianga u 69. odnosno 78. minuti osigurao pobjedu. Ovom je pobjedom Marseille zasjeo na vrh ljestvice s deset bodova, koliko ima i drugoplasirani Lyon.

Sedan je otputovao u 'Kneževinu' na gostovanje kod posrnulog Monaca. Nakon početnog ispitivanja snaga, Monaco je poveo preko Kallona u 31. minuti, a do kraja poluvremena vodstvo je povećao Modesto zabivši pogodak u 43. minuti. Unatoč autogolu Bolivara u 82. minuti, Monaco je do kraja susreta sačuvao prednost i ostvario prvu pobjedu. U pobjedi svoga kluba, hrvatski reprezentativac, Jerko Leko sudjelovao je od 66. minute kada je zamijenio Meneza, te u 82. minuti zaradio žuti karton.

Utakmica koja privlači najviše pozornosti odigrana je u Nancyju, gdje je istoimeni domaćin ugostio Dinamovog protivnika u prvom kolu Kupa Uefe, Auxerre. Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, Nancy je bio dominantnija momčad, jer Auxerre u 45 minuta nije zabilježio niti jedan udarac prema suparničkim vratima. Svoju terensku nadmoć i superiornost Nancy je uspio naplatiti u 73. minuti kada Gavanon iz jedanaesterca trese mrežu Auxerrea.

Unatoč minimalnom porazu, Auxerre nije mogao parirati Nancyju i treba se nadati da neće 'izbrusiti' formu do susreta sa Dinamom, a Josip Kuže se sigurno iz Nancyja vraća s obiljem informacija, jer Auxerre u ovom trenutku ne izgleda kao momčad koja bi mogla parirati hrvatskom prvaku.

Sa samo jednim bodom na svome kontu, Rennes je otišao na noge Valenciennesu. Gosti su i poveli u 22. minuti, iskoristivši prvu pravu priliku na utakmici. Strijelac je bio Briand. Do odmora više nije bilo pogodaka, a novi prvoligaš je u drugom poluvremenu furiozno krenuo po izjednačenje. U 58. minuti suđen je jedanaesterac za Valenciennes, ali priliku za izjednačenje propušta Silvestri. Ipak Valenciennes je izjednačio u 63. minuti pogotkom Dufresnea. Prvu prvoligašku pobjedu i veliko slavlje za Valenciennes i njegove navijače ostvaruje Dufresne svojim drugim pogotkom u 71. minuti, te Bezzaz u sučevoj nadoknadi.

U zaključnoj utakmici četvrtog kola St. Etienne je došao do 3:2 protv Lensa. Domaći su slavili autogolom Demonta (17.), te pogocima Ilana (45.) i Feindouna (56.), dok su gosti u završnici stigli samo smanjiti autogolom Ilana (75.) i pogotkom Jussiea (79. - 11 m).

Le Championnat, četvrto kolo: Marseille – Le Mans 2:0, Monaco – Sedan 2:1, Nancy – Auxerre 1:0, Valenciennes – Rennes 3:1, Saint-Etienne - Lens 3:2.