Vahirua razljutio Lyon, Bordeaux ponovo podbacio

Branimir Korać, Ivan Detelić • subota, 26.08.2006.

U Francuskoj je danas odigrano pet susreta četvrtog kola tamošnjeg prvenstva. Lyon je u gostima razmontirao Nicu, a gostujuću pobjedu nosi i Toulouse. U preostala tri susreta domaćin uzima pun plijen...

U prvom susretu četvrtog kola francuskog prvenstva Lyon je s lakoćom slavio kod Nice 4:1. Domaćin je poveo, ali to je razljutilo goste koji im "trpaju" četiri gola.

Početak susreta bio je za Nicu kao iz snova. Lagana dominacija i u 27. minuti pogodak Vahirue za 1:0. Nice je vodstvo držala do poluvremena, a u drugih 45 minuta Lyon je pokazao svoju pravu kvalitetu i pregazio domaćina postigavši čak četiri pogotka.

Dvostruki strijelac bio je Benzema, a po jedan gol postigli su Maoulida i Tiago za konačnih 4:1 i učvršćivanje prve pozicije na ljestvici. Nicu je ovaj poraz pak učvrstio na posljednju poziciju.

Lille je na svom terenu ugostio Bordeaux. Obje su momčadi u prvenstvo startale s po dvije pobjede, ali su i obje u posljednjem kolu doživjele poraz. Lille je poražen od PSG-a, Bordeaux od Lyona. Lille je već u prvom poluvremenu došao do prednosti od dva pogotka. Strijelci su bili Y.Cabaye u 27. i M.Bodmer u 41. minuti. Uvjerljivu pobjedu od 3:0 osigurao je Odemwinigie u 57. minuti, te Bordeauxu nanio drugi poraz u nizu.

Nantes je u potrazi za prvom pobjedom u ligi otputovao na noge Lorientu. 'Kanarinci' su vrlo loše ušli u susret, jer je već u drugoj minuti Lorient poveo preko P.Gignaca. Unatoč izjednačenju u 12. minuti preko Roche, Nantes je do kraja odmora primio još dva pogotka, Gignac je zatresao mrežu u 15. i 27. minuti i upisao hat-trick. Do kraja susreta mreže se više nisu tresle i Lorient je upisao nova tri boda.

Još uvijek neporaženi Sochaux ugostio je ćudljivu momčad PSG-a. Da je ovo utakmica u kojoj će Parižani ponovno prosuti bodove, bilo je vidljivo već na kraju prvog poluvremena, jer je Sochaux vodio s 2:0 pogocima Ziania u 29. minuti i Sene u 35. minuti. PSG je ipak uspio izjednačiti pogocima Paulete u 69. i 74. minuti, ali nije izdržao do kraja, jer je Ziani svojim drugim pogotkom u 81. minuti sva tri boda ostavio u Sochauxu.

Toulouse je otputovao na gostovanje u Troyes i na poluvremenu vodio pogotkom Battlesa u 19. minuti. Vodstvo se povećalo u 56. minuti, a strijelac je bio Emana. Troyes je uspio smanjiti zaostatak u 67. minuti preko Niveta, ali do kraja susreta nisu uspjeli napraviti ništa više od toga.

Sutra je na rasporedu ostalih pet susreta: Marseille - Le Mans, Monaco - Sedan, Nancy - Auxerre, Valenciennes - Rennes, St.Etienne - Lens.

Francuska liga, četvrto kolo:
Nice - Lyon 1:4, Lorient - Nantes 3:1, Troyes - Toulouse 1:2, Sochaux - Paris SG 3:2, Lille - Bordeaux 3:0.