Cibona - Partizan: Vukovi naoštrili zube

Bruno Blumenschein • utorak, 03.10.2006.

Cibona je u pravom trenutku odigrala pravu utakmicu na početku sezone i velikog rivala iz Beograda pobijedila, nadigrala i zasluženo uzela dva boda s konačnih 82:64. Cijela momčad je pokazala vrhunsku predstavu u prvom dijelu kada su imali samo jednu izgubljenu loptu uz odličnu igru u napadu...

S vrha tribine se orilo "Zula majstore!", a trener Cibone Dražen Anzulović je sa svojim igračima podijelio zadovoljstvo pobjede nad Partizanom od 82:64 uz besprijekornih 15 minuta prvog poluvremena i potvrđivanje pobjede u nastavku susreta. Četvorica dvoznamenkastih strijelaca je dokaz raznovrsnosti napada, a 64 poena Partizana je dokaz kvalitetne obrane vukova.

Zaustavljanjem Perovića stvorili prednost

Očekivani početak je značio i uspješni pokušaj Partizana da Ciboninu obranu slomi igrom na svoje centre koji su dominirali, a ponajviše se iskazao Kosta Perović. Do vodstva gostiju 12:13 u 5. minuti jedine koševe od vanjskih igrača je postigao Uroš Tripković, koji je na veliku žalost gostiju zbog ozljede propustio najveći dio drugog poluvremena.

Slika 2 od 3.

Do tog drugog poluvremena su domaći igrači stvorili potpuno neočekivanu prednost od 17 poena (48:31), koja je mogla biti i veća da nije bilo pada u posljednjim trenucima poluvremena kada Partizan radi seriju od 6:0 i umanjuje svoj zaostatak. Odličan se u prvih 20 minuta pokazao Brent Wright koji je završio utakmicu s 14 poena i s Davorom Kusom podijelio titulu najboljeg Ciboninog strijelca, dok je samo Perović zabio od njih dvojica (15 koševa).

Cibona igrala, Partizan promatrao

Odvajanje na spomenutu razliku je povukao dvojac Morović-Warren, a posebno treba istaknuti Chrisa Warrena koji je bio najbolji među dobrima jer je tijekom cijelog susreta igrao vrhunsku obranu na Partizanovim bekovima uz odličan napadački učinak od 13 koševa i pet skokova, a posebno je bitna bila serija u trećoj četvrtini kada Panamac vuče Cibonu s polaganjem, tricom i novim ulazom pod koš uz prekršaj gostiju.

Slika 1 od 2.

Kod gostiju se kao najbolji pokazao Perović uz Milenka Tepića, dok je nepoželjan epitet "razočaranja" dobio Predrag Drobnjak, bivši NBA centar koji bi trebao biti jedan od nosioca igre crno-belih, ali u ovom stanju više odmaže nego što pomaže, kao što nije pomogla niti jedna gostujuća navijačica. I sam trener Partizana Duško Vujošević je istaknuo kako "Drobnjak nije na razini na kojoj treba biti, loše reagira u obrani i na iznenadne akcije".

Zato su se domaći igrači pobrinuli za čestitke svog trenera, a odličnu atmosferu u ekipi je potvrdilo i iskakanje svakog igrača u nekom od perioda utakmice. Jerry McCullough je pokazao kako može igrati odličnu obranu, a podvaljivanje kroz cijelu obranu gostiju za Marina Rozića u 16. minuti je pokazalo i napadačku kvalitetu.

Treba pohvaliti i najavljene navijače koji su pogotovo u drugom poluvremenu ponijeli svoje ljubimce i skandiranjem pohvalili svakog pojedinačno. Najbolji opis večeri bi bio njihov opis: "Nikom nije lepše neg je nam, da je barem tako svaki dan...". Uz ovako raspoložene Cibose, pjevat će se ti stihovi često ove sezone.